Skip to footer
Saada vihje

Hoiatustrahvide hulk valesti parkimise eest tegi märkimisväärse tõusu

Keskväljakul parkijad on oma sõiduvahendid jätnud täpselt nii, nagu jumal juhatab. Pilt on illustreeriv.

Kui 2023. aastal tuvastati Rakvere linnas 803 autojuhti, kes parkimisreegleid eirasid, siis möödunud aastal kirjutati valesti parkimise eest välja juba 1337 hoiatustrahvi.

Rakveres on parkimist kontrollitud juba aastaid ja seda tehakse olenemata aastaajast või ilmaoludest. Liiklusjärelevalvet peatumise ja parkimise nõuete täitmise üle teostavad järelevalvespetsialistid, kelle teenistusülesannete hulka kuulub ka väärteoasjade menetlemine oma pädevuse piires. "Hoiatustrahvide eesmärk on suunata inimesi seaduskuulekusele, mitte soov karistada või täita linnakassat trahvirahaga," ütles Rakvere linna kommunikatsioonispetsialist Kristel Mänd. 2024. aastal laekus linnaeelarvesse hoiatustrahvide näol ligikaudu 37 000 eurot.

​Peamiste rikkumistena võib kommunikatsioonispetsialisti sõnul Rakveres esile tuua kõnniteedel ja haljasaladel parkimise, rikkumised parklates, kus sõidukid pargitakse bussikohtadele, kollaste joonte mõjualasse või teekattele märgitud parkimiskohtade kõrvale, parkimiskella puudumise ja muu taolise.

"Kui enamik isikuid tasub hoiatustrahvi õigeaegselt, siis on ka võlglaseid. Hoiatustrahvi tasumiseks või trahviteate vaidlustamiseks on aega 30 päeva. Kui mootorsõiduki eest vastutav isik ei ole trahviteadet vaidlustanud, kuid on jätnud selle tähtaegselt tasumata, saadetakse trahviteade sundtäitmiseks kohtutäiturile," rääkis Mänd

Kommentaarid
Tagasi üles