Saada vihje

Kuidas ennetada digiprügi teket ning säästa keskkonda?

Digielu korrastamisse võiks asjatundjate arvates nii ettevõtted kui ka inimesed oma isiklikes seadmetes panustada iga päev.
Digielu korrastamisse võiks asjatundjate arvates nii ettevõtted kui ka inimesed oma isiklikes seadmetes panustada iga päev. Foto: shutterstock.com

Jaanuari viimane päev on ülemaailmne digikoristuspäev, et vabaneda vanadest e-kirjadest, piltidest, videotest ja kasutajakontodest. See on vajalik, sest failide talletamine nõuab palju energiat, tekitab süsinikuheidet ja saastab keskkonda. Väikesed muudatused meie digitoimetustes aitavad seda kahju vähendada.

Failide ja andmete haldamine

Suureks abiks on struktuuri loomine. Enne uute failide loomist tuleks läbi mõelda, kuhu neid paigutada ning mida need talletavad. Failidele on mõttekas anda tähendusrikkad nimed. Nimi «Uus dokument (1)» ei anna infot selle kohta, mida failis hoitakse. Parem nimevariant oleks näiteks «Arve_2025_Jaanuar.pdf». Samuti tasub failid kategoriseerida erinevatesse kaustadesse, et nende kättesaamine muutuks lihtsaks. Näiteks seada sisse kaust «Arved 2025» ning sinna luua täpsustavad kaustad selle kohta, mis arveid hoitakse: «Elekter», «Kommunaalteenused» ja nii edasi.

Kommentaarid
Tagasi üles