Saada vihje

Kadrinas saab taas seiklusorienteeruda

Seiklus algab suure uhke seinamaalingu "Ussikuningas" juurest.
Seiklus algab suure uhke seinamaalingu "Ussikuningas" juurest. Foto: Ingmar Järve

Täiesti uus seikluslik orienteerumisrada Kadrinas ootab kogu veebruari jooksul – 7. veebruarist 2. märtsi õhtuni – avastushimulisi seiklejaid.

Rada algab ja lõppeb Kadrina spordikeskuse juures ning seda on võimalik läbida nii jalgsi kui ka jalgrattaga. "Seikluse autoriks on "seiklusminister" Joonas Väärtnõu tänaseks juba legendaarseks saanud Seiklusministeeriumist, mis muide järgmisel aastal tähistab oma 15. sünnipäeva," selgitas Kadrina kultuurikoja direktor Ahto-Lembit Lehtmets. Ta lisas, et seigeldakse koostöös Kadrina spordikeskuse ja Kadrina kultuurikojaga ning osalemine on tasuta.

Kadrinas sai Seiklusministeeriumi ärgitusel viimati seigelda neli aastat tagasi ning toona jõudis rajale rekordiline arv ehk 123 võistkonda. "Seda numbrit on küll raske üle trumbata, kuna toonasel koroonaajal otsisid inimesed tegevusetusele väljundit, ent rahvarohkust on rajale oodata nüüdki," märkis Lehtmets ning kinnitas, et seigelda on imelihtne. "Sinu ülesandeks on leida üles rajale peidetud punktid, mille leidmisel on abiks kaart, legend ja Seiklusministeeriumi äpis olevad küsimused." 

Punkte on rajal 40 ja neid on lubatud läbida endale sobivas järjekorras. Punkti väärtus võrdub punkti numbri esimese numbriga ning vale vastuse korral on punkti väärtus miinusmärgiga. Kõiki punkte võtma ei pea. Virtuaalne seikluskaart laekub registreerimisel kasutatud meiliaadressil, füüsilisi kaarte saab tasuta Kadrina spordikeskuse infoletist. 

Seiklusministeerium on loodud 2011. aastal ja 14 aasta jooksul on korraldatud enam kui 500 seiklusüritust nii jalgsi, ratastel kui ka autodega orienteerujatele. Igal nädalal avaneb mõnes Eesti paigas seiklusorienteerumise rada, mis tutvustab osalejatele just selle piirkonna põnevaid kohti ja ägedaid hooneid.

"​Seiklusorienteerumise mõte on leida rajal märgitud punktid ja ning leida vastused seiklusäpis esitatud küsimustele. Asi on tehtud veelgi põnevamaks sellega, et tihti kohtab seikluskaardil seiklusorienteerumisele omaseid vigureid – näiteks võib osa kaarti olla valge, mõni kaardi osa pööratud peegelpilti, mõni punkt toodud hoopis fotona või puudub mõnel punktil sootuks number," tutvustas seiklemise eripära "seiklusminister" Joonas Väärtnõu. Tema sõnul oli seiklusorienteerumine väga popp koroona ajal ning siis käis radadel pidevalt seiklemas üle 100 meeskonna.

Kommentaarid
Tagasi üles