Kuuri jooksul saab peaasi.ee lehel täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on.
Peaasi.ee kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa annab viis nippi, mida kevadväsimuse peletamiseks kohe proovida.
Ole lahke
Leia nädala jooksul viis momenti, mil oled kellegi vastu lahke!
Loe kokku kõik väikesed hetked, näiteks teed kellelegi ukse lahti, pakud ühissõidukis istekohta, naeratad ja ütled, et pole hullu, kui keegi on mõne eksimuse teinud. Uuringud näitavad, et teiste vastu lahke olemine võib olla kasulik meie vaimsele tervisele. See vähendab stressi, parandab meie emotsionaalset heaolu ja isegi toetab füüsilist tervist. Lühidalt öeldes – head tehes teed head ka endale. Midagi toredat kellegi heaks teha ei nõua palju aega ega raha. Väiksed asjad elus võivad tuua suure muutuse.
Võta regulaarselt puhkehetki
Tavapärastes kiiretes tegemistes unustame tihti päeva jooksul aja maha võtta ning lihtsalt olla. Hingetõmbepaus on võimalus hetkeks peatuda ja lasta oma kehal ja meelel rahuneda. Hingates rahulikumalt, sügavamalt, sunnime ka enda organismi ja mõttetegevuse rahunema.
Katseta nädala jooksul näiteks sellist tehnikat. Pane endale taimer kolme minuti peale pärast iga söögikorda, koosolekut, suurema ülesande lõpetamist ja võta aeg, et lihtsalt olla: logeleda, laiselda, hingata. Iga paus loeb – suur või väike, peaasi, et puhkad.
Söö ja suhtle
Proovi nädala jooksul süüa iga päev vähemalt ühel söögikorral kellegagi koos. Koos söömine aitab vältida kiirustades söömist. See võimaldab meil hetkeks maha rahuneda ja keskenduda heale seltskonnale ning toidule. Ühise einestamise ajal peetud vestlused aitavad ka töö- ja eraeluga seotud pingetest vabaneda. Mõtle, kas sinu tutvusringkonnas on kedagi, kes võib tunda end hetkel üksikuna, ja kutsu ta endaga koos sööma, nt mõni kolleeg, kellega sa pole pikka aega vestelnud, või sõber, keda pole kaua aega näinud.