Saada vihje

GALERII Koolinoored võtsid võimu üle ja viisid läbi Rakvere põhihariduse reformi

Rakvere "linnavolikogu" kiitis 12 poolthäälega heaks põhihariduse reformi, mille põhjal moodustatakse Vabaduse kooli baasil progümnaasium 7.–9. klassi õpilastele. Reaalkool ja praegune põhikool hakkavad ühendasutusena koolitama 1.–6. klassi lapsi, Tallinna tänava koolimaja suletakse sootuks.

Eeltoodu juhtub Rakveres siiski ilmselt alles mõne aasta pärast, kui asjaga hakkab tegelema tõeline linnavalitsus ja -volikogu. Seekordse otsuse ümber tuleb panna jutumärgid, sest see sündis linnavolikogu istungi simulatsiooni käigus, mis oli üks osa Rakvere riigigümnaasiumi lõiminguprojektist  "Kuni su küla veel elab".

​Kuigi volikogu istung oli simulatsioon, toimus kõik nagu päris. Oli volikogu esimees Mihkel Juhkami (tema rollis Tristan Kask), oli abilinnapea Laur Kaljuvee (Roland Järg), olid arutelud poolt- ja vastuargumentidega, olid opositsioonilised saadikud koos sarkastiliste sõnavõttudega ja loomulikult koalitsioon, kelle häälte abil otsus lõpuks sündiski. Nii mõneski sõnavõtjas võis ära tunda reaalse volikogu liikme: Marti Kuusiku või Eino Vaheri sõnavõtud pärisvolikogus sarnanevad koolinoorte etendatuga nagu kaks tilka vett. Sõnavõttudes oli irooniat, demagoogiat ja lihtsalt esinemist nagu volikogus ikka. Isegi tehnilised rikked ei puudunud – vahel tuli sõnavõtt katkestada, kuna mikrofon ei töötanud.

Tagasi üles