Saada vihje

Päästeamet palub maaomanikel hoida veeohutuspüstikutel silma peal

Päästeamet kannab veeohutuse infostendi infotahvli kulu ning kontrollib veeohutuse infostendide seisukorda hiljemalt iga aasta 1. maiks.
Päästeamet kannab veeohutuse infostendi infotahvli kulu ning kontrollib veeohutuse infostendide seisukorda hiljemalt iga aasta 1. maiks. Foto: Pärnu Postimees

Päästeamet on alustanud koostöölepingute sõlmimist maaomanikega, kelle maa peal asub veeohutuse infostend koos päästevahenditega. Enamasti asuvad veeohutuspüstikud kohaliku omavalitsuse territooriumil.

"Oleme uppumissurmade vähendamiseks alates 2012. aastast paigaldanud supluskohtadesse veeohutuse infostende, millelt leiab juhendid õnnetuse korral tegutsemiseks ja päästevahendid," ütles päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Praeguseks on selliseid infostende üle Eesti paigaldatud ligi 700. Paraku lõhutakse neid Virkala sõnul üsna kiires tempos. Eelmisel kevadel oli ühel või teisel moel rikutud umbes kolmandik stendidest. Uljaste järve kaldal asuvale infostendile on viimased kümme aastat tulnud igal kevadel hankida uus päästerõngas ja viskeliin. 

"Soovime nüüd astuda sammu edasi ja enne järgmist ujumishooaja algust teha koostöölepingud maaomanikega," ütles Virkala.

Päästeamet kannab veeohutuse infostendi infotahvli kulu ning kontrollib veeohutuse infostendide seisukorda hiljemalt iga aasta 1. maiks. Vajaduse korral vahetatakse infotahvel enne ujumishooaja algust, 1. juunit välja.

Maaomanik hoiab infostendil regulaarselt silma peal, et see oleks hooldatud ja päästevahendid oleksid kasutusvalmis. Juhul kui päästevahendid on varastatud või rikutud, organiseerib maaomanik oma vahenditest uued. 

2024. aastal uppus Eestis 42 inimest, neist 10 suplemisel.

Tagasi üles