Saada vihje

Inimeseõpetus koolis: eluks vajalike arusaamade kujundamine

Copy
Inimeseõpetus paneb noori rohkem mõtlema väärtustele ja kujundab laiemat maailmapilti.
Inimeseõpetus paneb noori rohkem mõtlema väärtustele ja kujundab laiemat maailmapilti. Foto: Shutterstock

Kehtivas põhikooli riiklikus õppekavas seisab, et inimeseõpetus ühendab õppesisu kõigis kooliastmetes, aidates õpilasel paremini toime tulla eakaaslaste, pereliikmete, kogukonna ja ühiskonna tasandil.

Selle õppeaine eesmärk on arendada õpilaste sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi, aidates neil õppida ennast tundma, vastutustundlikult suhteid kujundama ning väärtustama terviseteadlikkust, ausust, hoolivust ja õiglust.

Inimeseõpetuse kaudu omandatakse esimesed teadmised ja hoiakud sotsiaalsest võrdsusest, võrdväärsusest ning meeste ja naiste võrd­õiguslikkusest.

Kuigi ainekavas on seatud õpetajatele ette, millised teemad peab tundides läbi võtma (näiteks tervis, murdeiga, sugu ja seksuaalsus) – esmapilgul need põhikooliaastate jooksul korduvad –, saavad õpetajad valida materjali, mida nad tunnis kasutavad ja kuidas ainet õpetavad.

Kadrina keskkooli ajaloo- ja inimeseõpetuse õpetaja Evelin Tiiter ütleb, et ehkki ainekava on õpetamisel aluseks, on inimeseõpetuses oluline olla tundetaiplik ning õpetada südamega.

Tagasi üles