Saada vihje

Suvesaund: teeme tutvust žürii liikmetega 2

Merje Poomi sõnul sõltuvad muusikalised lemmikud ajahetkest ja meeleolust.
Merje Poomi sõnul sõltuvad muusikalised lemmikud ajahetkest ja meeleolust. Foto: Marianne Loorents

Muusikakonkursile «Virumaa suvesaund 2025» saab oma võistlusloo esitada veebis aadressil virumaateataja.ee/suvesaund 18. mai südaööni. Võitja selgitavad rahvahääletus ja kaheksaliikmeline žürii, mille liikmeid tutvustame nagu möödunud aastatel kahekaupa.

Merje Poom

On naine nagu orkester. Ta on pikaaegne tantsuõpetaja ja tantsukooli eestvedaja, mitmekülgne ettevõtja ja Virumaa ettevõtlikelt naistelt naistepäevagalal Virumaa aasta naise tiitli pälvinu.

Miks olete nõus žürii töös osalema? Mis selle töö juures kõige toredam on?

Puutun kokku muusikaga igapäevaselt, see on üks oluline osa minust. Žüriis osalemine annab kindlasti muusikale vaatenurga, mida mul enne polnud. Kuigi hinnata midagi on väga subjektiivne nii või naa.

Nii nagu oleme kõik erinevad, on ka inimeste muusikamaitsed erinevad, erinevad tunnetused ja tajud. Aga tore selle asja juures on see, et noortel on äge võimalus kuskilt alustada, ja hindan selliseid ettevõtmiseid kõrgelt.

Mis nõu annaksite konkursil osalejatele? Milline lugu on teie hinnangul hea lugu?

Juba see, et noor julgeb oma loo konkursile saata, on suur asi. Innustan täiega noori püüdlema oma unistuste täitumise poole, keegi hõbevaagnat niisama ei ulata. Peab ise püüdma silma paista, eristuda ja olema julge. Otsus on kõige tähtsam.

Nimetage oma eelmise aasta lemmik muusikapala või meeldejäävaim muusikaline kogemus.

Lemmikutega on nii, et palju sõltub ajahetkest, meeleolust ja kohast, kus muusikat tarbime. Mul võib hinge kinni tõmmata oma iluga bluus, klassikaline muusika ja samas võin uppuda ka house’i sisse, seega kõik, mida luuakse, on sellel hetkel looja parim versioon. Kui palju edaspidi hakkab see samastuma kuulajatega, ongi loterii.


Johannes Pihlak.
Johannes Pihlak. Foto: Tairo Lutter

Johannes Pihlak​

Johannes Pihlak on kitarrist ja heliinsener. Ta mängib elektrikitarri ansamblites Arg Part, Analoog ja Inger & Bänd. 2021. aastast on ta korraldanud funk-muusika üritust Rakvere Funkfest.

Miks olete nõus žürii töös osalema? Mis selle töö juures kõige toredam on?

Ma vist pole varem ühegi konkursi žüriis olnud. Üldjoontes olen huvitavatele pakkumistele alati avatud ja nii ka seekord. Mis selle töö juures tore on, ma veel ei tea, aga loodan kuulda omanäolisi laule.

Mis nõu annaksite konkursil osalejatele? Milline lugu on teie hinnangul hea lugu?

Tundke end vabalt ja tehke ära. Ei tasu põdema jääda, kui midagi tahaks veel natuke paremaks nokkida ja nii edasi. Siis on lootust, et lood saavad ka valmis. Konkursid on selles osas väga suureks abiks, et tekitavad tähtaja, mida loomeinimestel muidu oleks endale keeruline püstitada. Hea lugu on see lugu, mis on läbi mõeldud algusest lõpuni – kellele see on mõeldud, mis olukorras kuulamiseks see on mõeldud. Soovitan selliste asjade peale mõelda.

Nimetage oma eelmise aasta lemmik muusikapala või meeldejäävaim muusikaline kogemus.

Üks meeldejäävaim muusikaline elamus oli kindlasti mu enda korraldatud Rakvere Funkfestil, kus Knowerit tuli asendama Anatole Muster. Ürituse kaasprodutsent on suur akordionientusiast ja ma ise olen seni olnud pigem akordioni antientusiast. Aga sel kontserdil olin üllatunud, et ka selline pill võib olla äärmiselt sümpaatne. Asendaja valikul usaldasin täielikult meie kaasprodutsenti ja see usaldus tasus täielikult ära. Ilmselt sellelt kontserdilt pärineb ka aasta lemmik muusikapala.

Kommentaarid
Tagasi üles