Saada vihje

Purunevad survevoolikud tekitavad palju veekahjusid

Purunenud survevoolik.
Purunenud survevoolik. Foto: Erakogu

Üks tavalisemaid segistite, pesumasinate, soojaveeboilerite ja muude seadmete ühendamise vahendeid on survevoolik, mis peab vastama kasutusotstarbele ja vajab ka regulaarset kontrolli ning uuendamist, samuti peab hoolikas olema kuuma veega töötava vannitoa käterätikuivati ehk siugtoru valikul.

Möödunud aasta algusest kuni tänavu märtsi lõpuni sai PZU Kindlustus üle 1900 teate veekahjudest, umbes pooltel juhtudest oli kahju tingitud toru või survevooliku purunemisest. «Veelekked on kõige sagedasemad kodukindlustuse kahjujuhtumid ja halvimal juhul võib ühest veelekkest tekkinud rahaline kahju ulatuda kümnete tuhandete eurodeni,» ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk. «Survevoolikud näiteks boilerile, kööki või kodumasinatele on erinevad, sest nende temperatuuri- ja survekindlus on erinev,» märkis Habakukk. «Niisketes ruumides, nagu vannituba, tuleb alati kasutada voolikuid, mille ümber olev kaitsepunutis on valmistatud roostevabast terasest.»

Lisaks õige otstarbe ja pikkusega survevooliku õigele paigaldamisele on tähtis survevoolikute kontrollimine ja vajaduse korral uuendamine. «Uuendamist vajab kindlasti survevoolik, mille traadist kaitsepunutis on hakanud narmendama, ja viivitamatult tuleb välja vahetada survevoolik, mille kaitsepunutis on roostes, sest see on ilmne märk sellest, et paigaldatud on vale survevoolik,» rääkis Habakukk.

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles