Saada vihje

Moe viinavabrik peab bürokraatia tõttu loobuma oma populaarseimast tootest (7)

Viina J.J. Kurberg Kuldjuur enam toota ei tohi, aga seda müüakse laovarude lõppemiseni.
Viina J.J. Kurberg Kuldjuur enam toota ei tohi, aga seda müüakse laovarude lõppemiseni. Foto: Erakogu

Kuna Euroopa Nõukogu määrus ei tunnista kuldjuurt lõhna- ja maitseainena, samuti mitte toiduainena, tuli Moe peenviinavabrikul oma populaarseim alkohoolne jook tootmisest maha võtta ja viina nimega J.J. Kurberg Kuldjuur müüakse vaid seni, kuni laovaru otsas. Kümmekond aastat ei häirinud Kuldjuure tootmine kedagi, aga siis avastas Eesti põllumajandus- ja toiduamet pooljuhuslikult, et Euroopa Liidu määrused kuldjuurt ei tunnista, ning kohe saadeti teavituskirjad Moele: tootmine tuleb lõpetada!

Moe peenviinavabriku juhataja Liisa Luhaste sõnul jagub Kuldjuurt ehk sügiseni. "Olemasolevate varude realiseerimisele piiranguid pole, toodet turult tagasi kutsuma ei pea," lausus ta. "Aga nüüd hakkavad meil laovarud otsa saama. Kuldjuure viin on kaubanduses veel saadav, aga me enam ei panusta selle turundusse ja reklaami."

Kiiresti populaarseks saanud viina Kuldjuur hakati Moel tootma 2013. aastal. Viinale on lisatud Eestis Tartumaal Saare talus kasvatatava kuldjuure tõmmist, mis muudab viina maitse mahedaks. Kuldjuur on meie piirkonnas teada-tuntud ravimtaim ja ilmselt säilivad taime head omadused viinaski. Selline viin pole midagi enneolematut: tõmmisviinasid ja tinktuure on Eestis valmistatud ja müüdud aegade hämarusest alates.

Kommentaarid (7)
Tagasi üles