Saada vihje

SUVESAUND: teeme tutvust žürii liikmetega

Ingrid Kohtla.
Ingrid Kohtla. Foto: Ksenija Kurs

Muusikakonkursile «Virumaa suvesaund 2025» saab oma võistlusloo esitada veebis aadressil virumaateataja.ee/suvesaund 18. mai südaööni. Võitja selgitavad rahvahääletus ja kaheksaliikmeline žürii, mille liikmeid tutvustame nagu möödunud aastatel kahekaupa.

Ingrid Kohtla

Festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva kommunikatsioonijuht ja programmikuraator

Miks olete nõus žürii töös osalema? Mis selle töö juures kõige toredam on?

Pole midagi põnevamat uue, veel avastamata talendi, saundi või loo avastamisest ja äratundmisest. Sellega tegelen igapäiselt nii enda kõrvaringi ärgitamiseks ja laiendamiseks kui ka panustades Tallinn Music Weeki ja Station Narva festivalide esinejate valikusse, mille puhul keskendun eeskätt nii Eesti kui ka muu ilma seikluslikematele uutele tegijatele, samuti hinnates Rock FM-i «SoundChecki» saates uusi Eesti rokipalasid, jälgides meie ja rahvusvahelist muusikameediat jne. Eriti põnevaks muutub see mäng aga siis, kui on tarvis tegelda n-ö mitme tundmatuga võrrandiga, hinnates nii loo kõla ja sõnumit kui ka selle autori ja esitaja potentsiaali konkreetse grupi seas. Antud juhul ei tule mul mitte lihtsalt lugusid kuulata ja enda lemmikuile kõrgeid skoore laduda, vaid ka mõelda, kas antud pala(d) ja esitaja(d) võiks(id) kõnetada Ida-Viru publikut, et saada septembris toimuvale Station Narva festivalile see kõige-kõige ägedam uus Lääne-Viru tegija.

Mis nõu annaksite konkursil osalejatele? Milline lugu on teie hinnangul hea lugu?

Jääda iseendaks, kusjuures see ei välista iseenda pidevat taasleiutamist. Ei ole tingimata mõtet kopeerida midagi, mida keegi on juba paremini teinud, või olla ülipüüdlikult trendikas, kui see pole su võtmeoskus. Võid ka peateest vasakul käia ning hoopis teistele ja meile kõigile suunda näidata. AI-ga tasub praeguseks ka väga mõõdukalt ja targalt ümber käia.

Hea loo omadused võivad olla universaalsed – kohe kaasalauldav meloodia, vastupandamatu rütm, tasemel

ja nutikas produktsioon, samastumist pakkuv sõnum jne –, või siis vastupidi, seletamatu x-faktor, mida ei osanud oodatagi.

Nimetage oma eelmise aasta lemmik muusikapala või meeldejääv muusikaline kogemus.

Aasta kokkuvõtted on minu jaoks albumitekesksed. Aga mõned lugude nopped meilt ja mujalt: Ajukaja ja Mart Avi

«Somewhere in Time», Jessica Pratti «Life Is», Nourished by Time’i «Hell of a Ride» ... Paar nädalat tagasi toimunud Tallinn Music Weekil oli aga üheks ägedamaks elamuseks Tansaania duo Sisso & Maiko esinemine, duo möödunud aasta suurepärast albumit «Singeli Ya Maajabu» tasub ikka ja veel kuulata. Nende üle 200 BPM-i tempoga singli stiili kirjeldamiseks oleks küll vaja eraldi leheruumi, aga siinkohal mõned märksõnad: retroarvutimäng, «Jingle Bells», hulluks läinud hambaarsti puuri surin ja üks ülimalt lõbus psühhedeelne reiv.

Oleg Knjazev.
Oleg Knjazev. Foto: Ain Liiva

Oleg Knjazev

Rakvere rokipubi Kära Kants omanik ja melomaan

Miks olite nõus žürii töös osalema? Mis selle töö juures kõige toredam on?

Antud projekt huvitas mind juba algusest peale ja kuulasin alati kõik lood nagunii ära, miks siis mitte juba žüriis seda teha, kui võimalus pakuti. Panustada kultuuri edendamisse on alati tore.

Mis nõu annaksite konkursil osalejatele? Milline lugu on teie hinnangul hea lugu?

Võibolla erineda sellega, et esitada positiivse energiaga lugu, et sobida Suvesaundiga kokku. Hea lugu on see, mis tekitab inimestes emotsioone, ja mida tugevam emotsioon, seda parem lugu.

Nimetage oma eelmise aasta lemmik muusikapala või meeldejäävaim muusikaline kogemus.

See on nüüd raske küsimus, sest lemmikuid tuli juurde palju. Näiteks avastasin enda jaoks Taani laulja Kovacsi.

Kodumaistest tegijatest jättis sügava mulje DND oma uue albumiga «Viimane kustutab tule».

Kommentaarid
Tagasi üles