/nginx/o/2025/04/27/16802800t1h2fe3.jpg)
Muuseumiööl, 17. mail kell 17 avatakse Kunda tsemendimuuseumis näitus "Suletud raamat. Naiste lood tööstusmaastikul" – kunstiline ja sotsiaalne uurimus, mis peegeldab naise rolli ja kohalolu tööstuslikus keskkonnas.
Teatrikunstnik ja terapeut Kristi Leppik läbis koostöös fotograaf Erika Tuulikuga ainulaadse loomeprotsessi, mille tulemusena sündisid installatsioonid ja portreefotod.
"Kui paneme endale selga midagi uut, mis väljub meie igapäevasest mugavustsoonist, hakkab kehahoid, käitumine ja eneseväljendus muutuma. See avab uusi perspektiive ja aitab meil näha iseennast ning teisi uues valguses," rääkis Kristi Leppik näituse lähtepunktist.
Näituse avamise muusikalise tausta kujundas Balti filmi- ja meediakooli režiitudeng Villem Richard Eplik, kes pakub ka pooletunnise kontserdi.
Lastele on mõeldud savitöötuba: savikujundite loomine ja iidse kirjutamistehnika taaselustamine. Lapsed saavad voolida savitahvleid ning lisada neile kirjalikke sõnumeid. Meenutatakse tsemenditehase sümboleid ja luuakse enda peremärk.
Toimuvad ka ekskursioonid.
Muuseumi alumisel korrusel on üleval kunstinäitused "Naine tsemendis" ja värskelt avatud näitus "Suletud raamat. Naiste lood tööstusmaastikul", Kunda tsemendi ajaloo ekspositsioon, kuulsuste käejälgede tuba, tuumajaama ehitamise infotuba ja atraktsioon "Tuikuv tunnel".
Ülemisel korrusel võib imetleda esimese tsemendivabriku rajaja sotsiaalset külge tutvustavat nukunäitust "Suka Anton ja 1000 titte".