Saada vihje

Virumaa Teataja 100 Värvikalt elanud Peep Kärp jättis jälje ka Virumaa Teataja ajalukku

Toomas Alatalu isa meenutades.
Toomas Alatalu isa meenutades. Foto: Andres Tohver

Toomas Alatalu nime teab vist küll iga Eesti inimene. Vähem teatakse, et tema isa Peep Kärp (eluaastad 1913–2003) oli Saksa okupatsiooni ajal poolteist aastat Virumaa Teataja peatoimetaja. See kujunes mehele omamoodi needuseks. Järgnes elu metsavennana, vangistus Kasahstanis ning Eestisse naasmise järel töö ehitajana ja kolhoosis, ehkki vaimuandeid oli tal palju enamaks.

«Tema oli lihtne maapoiss, Vohnja külast pärit. Ta tundis lihtsalt huvi ajakirjanduse vastu. Ta hakkas tegema ajalehele kaastööd. Sõitis rattaga ringi, käis külades, otsis materjali. Nende rattasõitude käigus ta sai tuttavaks ka minu ema Linda Tandruga,» meenutas Toomas Alatalu isa ajakirjandusliku tee algust.

Sada aastat seljataga, mootmatu aeg veel ees

Virumaa Teataja saab tänavu 17. novembril 100-aastaseks. Sada aastat on ülipikk aeg inimelu, köömes aga ajaloo mõõdupuu järgi, köömes ka selles mõttes, et ühe ajalehetoimetuse töö ei saa kunagi päris valmis. Igal hommikul istuvad ajakirjanikud justkui tühja paberi ette, sest päevalehe jaoks mitut ühesugust päeva ei ole.

100 aasta jooksul on Virumaa Teataja toimetusest läbi käinud ajakirjanikke, peatoimetajaid, küljendajaid, keeletoimetajaid ja teisi, kes kõik on jätnud jälje sellesse, kuidas näevad tulevased põlved Lääne-Virumaa ja kogu Virumaa ajalugu tänasel päeval.

Jah, ajaloota ei oleks ka tänapäeva. Nii toome lugejateni sel juubeliaastal lood neist inimestest, kes on aastate jooksul meiega olnud ja sama rada astunud. Nüüd on neil uued rajad käia, aga meenutusi jagub sellegipoolest üksjagu. Sajaga edasi!

Kommentaarid
Tagasi üles