Saada vihje

Esimest korda testitakse "Eesti äpi" ohuteavituse saatmise funktsiooni, asulates lähevad tööle sireenid

"Eesti äpi" ohuteavitus.
"Eesti äpi" ohuteavitus. Foto: Eesti äpp

Kaitseväe suurõppusel Siil käivitatakse kolmapäeval, 14. mail esimest korda ohuteavituse terviksüsteem, sealhulgas sireenid 22 Eesti asulas. Sellega testitakse esmakordselt ka "Eesti äpi" ohuteavituse funktsiooni.

Kuigi õhusireenid hakkavad huilgama ning ohuteavitused saabuvad ka mobiiltelefoni, reaalset ohtu ei ole ja ühtki päriselulist olukorda läbi ei mängita. Ohuteavituse testteavitus saadetakse ka mobiiliäppide "Eesti äpp" ja "Ole valmis!" kaudu.

Justiits- ja digiminister Liisa Pakosta märkis, et mida rohkem on teavitusviise, seda rohkemate inimesteni suudetakse kriisides jõuda.

"Eesti äpi" kaudu saab ohuteavituse juhul, kui äpp on alla laaditud ning teavitused on mobiilseadmes lubatud. Kui telefon on hääletul režiimil, siis teavitusega heli ei kosta, kuid visuaalne märguanne kuvatakse siiski ekraanile.

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Taavi Ploompuu märkis, et esmakordselt testitakse ohuteavituse funktsiooni nii laiaulatuslikult "Eesti äpi" kaudu. "See annab inimestele võimaluse kogeda, kuidas teavitus nende seadmesse jõuab, ning samas anda meile väärtuslikku tagasisidet süsteemi toimimise kohta," lisas Ploompuu.

Rakenduses "Eesti äpp" saab kasutaja valida, kas soovib teavitusi kogu Eesti kohta või valikuliste maakondade ulatuses.

Kommentaarid
Tagasi üles