Õhutõrjujad lasevad täna Rutjal rakette

Kaitseväelased proovivad raketisüsteemi Mistral.

FOTO: Kaitsevägi

Täna lasevad Kirde kaitseringkonna õhutõrjepataljoni sõdurid Rutjal õhutõrjeraketikompleksist Mistral, mille laskmisi saavad jälgida kõik soovijad.
 

Õhutõrjeraketikompleksi Mistral lahinglaskmiste näol on tegemist õhutõrjeväelaste erialase õppetsükli lõppfaasiga, kus ajateenijad saavad õpitud relva ka reaalselt kasutada. Pärast laskmisi ühinevad õhutõrjepataljoni ajateenijad Kevadtormi õppusega.

"Väljaõpe on sujunud plaanipäraselt ja mehed on erialakursusel kõik asjad hästi omandanud. Allüksused on taktikakursusel põhjalikult läbi harjutanud tegevuse nii meeskonna, rühma kui patarei tasandil. Nüüd Kevadtormile minnes on optimistlik tunne," ütles raketipatarei ülem kapten Taavi Talunik.

Kaitseväe relvastus täienes õhutõrjeraketisüsteemiga Mistral 2009. aastal ja selle käsitsemist on Õhutõrjepataljoni ajateenijatele õpetatud kolme viimase aasta jooksul. Eelmise aasta mais lasid õhutõrjepataljoni sõdurid Mistral rakette Ristininal.

Pealtvaatajate jaoks on eraldatud spetsiaalne ala, kust on võimalus otse rannal toimuvaid rakettide laskmisi vahetult pealt vaadata.

Laskmiste toimumiskohaks on Rutja küla, Vihula vald, Lääne-Viru maakond. Laskmised algavad kell kümme hommikul. Pealtvaatajatel palutakse oma ohutuse tagamiseks jääda pealtvaatajate alale ja järgida korraldajate juhiseid.
 

Tagasi üles
Back