Naisekandmisvõistluste esikoht läks tänavu Soome

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Parimad: Taisto Miettinen ja Kristina Haapanen(paremal) ning Marek ja Merlin Zahkna.

FOTO: Ekke Võhandu


Laupäeval Väike-Maarjas viieteistkümnendat korda peetud naisekandmisvõistlustel napsasid põhialal vabastiilis naisekandmises kuue paari konkurentsis võidu Taisto Miettinen ja Kristina Haapanen Soomest, neile järgnesid Marek ja Merlin Zahkna Tallinnast.

Naisekandmisvõistlus Väike-Maarjas. Vasakul Väike-Maarja ja paremal Tamsalu valla esindus.

FOTO: Kaarel Moisa

Võistkond Maie ja Valdur naerutas publikut.

FOTO: Kaarel Moisa

Janno ja Anu Sild Viljandis on kõigil naisekandmisvõistlustel osalenud.

FOTO: Kaarel Moisa

Esimesest Väike-Maarja naisekandmisvõistlusest peale iga kord osalenud Viljandi paar Janno ja Anu Sild oli tänavugil stardis. Seekord õnnestus neil hõivata poodiumil kolmas koht.


Väike-Maarja ja ühtlasi parim Lääne-Virumaa paar Henri Manninen ja Merilin Reisenbuk jäi viiendaks.
Omaette etteaste pakkusid Rakvere päästjate kehastatud Maie ja Valdur, kes oma etteastega publiku naerust rõkkama panid.

Valdur pani täies varustuses päästja kostüümi selga, ballooni õlale, haaras Maie sülle ja oligi stardis. Raske rada sai väärikalt läbitud ja Maie sai kinnitust, et Valdur suudab teiste meestega, kui võrdne võrdsetega, mõõtu võtta küll. Tõsi küll, tulemuseks jäi viimane ehk kuues koht, aga see polnudki oluline.

Sprindirajale söandas seekord siirduda vaid kaks paari. Kiiremail Eesti paaril Mauri Zahknal ja Merlin Zahknal tuli tunnistada selleski võistluses soomlaste Taisto Miettineni ja Kristina Haapaneni nappi paremust.

Võistkonnavõistluse parim oli võistkond Sõbrad (Mauri Zahkna, Marek Zahkna, Renno Remmel, Merlin Zahkna) Tamsalu (Kaspar Raudla, Eiko Laine, Karel Eesmaa, Marleen Kippar) ja Väike-Maarja (Aimar Türbsal, Ants Einsalu, Andri Part, Kristiine Adamson) valdade esinduste ees.

Õiguse esindada Eestit Soomes Sonkajärvil 6.-7. juulil toimuvatel naisekandmise maailmameistrivõistlustel said vabastiili parimad Marek ja Merlin Zahkna ja võistkond Sõbrad (Mauri Zahkna, Marek Zahkna, Renno Remmel, Merlin Zahkna).

Naisekandmises panid end proovile ka valla külad, nende võistkondlik võistlus oli veidi teistsugune- näiteks ei pidanud mees seal ise veetakistust läbima, vaid sõidutas naise kummipaadis üle vee ja sealt edasi käruga järgmisse vahetusse.
Nelja võistkonna konkurentsis osutus parimaks nelja küla ühendav MTÜ Nelikand (Rein Miller, Henri Manninen, Kalev Õim ja Mariliis Martõnova), Triigi, Avanduse ja Kiltsi küla ees.

Tänavu tuli nii naisekandmisvõistlustel osalejatel kui kaasalööjatel trotsida võrdlemisi kehvi ilmastikuolusid- jahedust, tugevat tuult ja vihmasabinaid.

    Tagasi üles