Rikkis elektriseadme kasutaja ei pruugi probleemi tunnetada, samas kui mõnes teises korteris saab näiteks valamut, vanni või radiaatorit puudutades elektrilöögi.
Seda probleemi on võimalik lahendada ainult hoones tervikuna nii elektrisüsteemi uuendustöödel kui ka torustiku vahetamisel.
8. Elektrijuhtmetele mittevastavad kaitseseadmed
Kui elektrijuhtmestik on vana, kuid soov on ikkagi kasutada võimsaid tänapäevaseid elektriseadmeid, kiputakse probleemi nägema vaid kaitseseadmes, nagu on elektrikilbis asuvad kaitsekorgid, mis suurema koormuse korral välja löövad.
Naabrist haltuuramees võib küll 10amprise kaitsekorgi vahetada 16amprise vastu ja esmapilgul võibki see probleemid lahendada, kuid elekter on kaval. Probleemid võivad avalduda hoopis teises kohas, kust seda oodata ei oska.
Kui kaitseseade rakendub, ei ole enamasti probleem mitte liiga “väikses” kaitseseadmes, vaid näiteks selles, et majapidamise juhtmestik pole ette nähtud soovitud võimsuse läbilaskmiseks. Elektrivool otsib sel juhul nõrgimat lüli, milleks võib olla pistikupesa, seina sees olev harukarp või kinnisõlmitud juhtmed. Halvimal juhul võib nendes tekkida süttimine.
Eestlased on leidlik rahvas ja seda on näha ka elektriseadmete ja -juhtmete parandustööde puhul. Näiteks puuritakse aastakümneid vanade pistikupesade augud suuremaks, et ühendada sinna võimsad tänapäevased seadmed. Isetehtud pikendusjuhtmeid leiab väga paljudest majapidamistest.
Levinud on juhtmete parandamine kleeplindiga. Kuna elektritöödel tehtud vead võivad üsna kurvalt lõppeda, tuleb tööd usaldada alati asjatundja hoolde.
Elukutselised elektrikud teavad, mida nad teevad, ning ei paranda ainult sümptomeid, vaid näevad ka probleemi sümptomite taga.