Leetu võeti kaasa kaitseliidus ja kaitseväes kasutusel olev kodu- ja välismaist päritolu moodne võitleja lahinguvarustus, mis jäi kohapealgi teistele silma. Bergmanni sõnul oli Eesti lahingvesti mugav kanda, aga Iisraelis toodetud killuvest selle all pani higistama.
Kohapeal selgus, et eestlastest ja brittidest moodustatakse ühendrühm, mis hakkab koosnema ühest Eesti ja kahest Briti kadettide jaost. Taoline ühendamine oli tore üllatus mõlemale poolele. Britid, sealhulgas kaks tüdrukut, olid vanuses 15–18 eluaastat. Töö- ja õppekeeleks sobis inglise keel ja eri rahvustest, kuid samade huvidega noored said kiiresti headeks kamraadideks. Suhtluse algatajad olid Marina Luhaste arvates just briti noored, kes hakkasid kohe esimesel päeval eestlaste vastu aktiivset huvi tundma.
Suurbritannias antakse sarnaselt Leeduga vabatahtlikele sõjandushuvilistele noortele vastavat ettevalmistust ja sellega on seotud kaks noorteorganisatsiooni: Army Cadet Force ja Combined Cadet Force. Neist esimese 15-liikmelise esindusega oli eestlastel võimalik laagris koos tegutseda.
Väljaõpe ja tegevus pakkus pinget
Elamine oli sisse seatud sõjaväelinnaku suures kasarmuhoones. Laagripäevad algasid äratusega kell 6, misjärel toimus pooletunnine hommikuvõimlemine.
Tööpäev algas kohaliku Rukla õpperügemendi rivistusega. Järgnesid õppetunnid kuni õhtusöögini. Kell 21 oli õhtune rivistus koos lipulangetamise tseremooniaga. Öörahu algas kell 22 või 23. Kahel viimasel õhtul korraldati laagrilistele kasarmus aga hoogne peoõhtu, kus sai tantsida poole ööni. Eelviimane laagripäev oli sportmängude päralt.
Laagri käigus õpiti tundma meilgi kasutuses olevat automaati AK-4, mille ohutut kasutamisoskust hoolsalt kontrolliti. Samuti õpiti näiteks maskeerimist, varjatud liikumist, patrull-laagri püstitamist, kaevikute kaevamist, esmaabi andmist, pisut kaitselahingu pidamist ja rünnakut.