Alates 1907. aastast korraldati igal aastal põllumajandusalased kursused, hiljem jagati teadmisi ka näiteks traktoristidele aiatööst ja põllutööriistade ning masinate remondist.
Kui 1907. aastal saabus Väike-Maarjasse koolimeister Märt Meos, siis soovitas ta majanduslike teadmiste kõrval seltsi juhatusel arendada ka kunstilist tegevust. Ta asutas seltsi segakoori ja orkestri.
“Kujunes välja hea peotüüp – kontsert, näidend, tants. Peod olid väga olulised selleks, et seltsimaja ehitamise võlga tagasi teenida,” meenutas Tamm.
Efektiivselt tegutsesid ka seltsist välja kasvanud Laenu-hoiuühisus ning Tarvitajate Ühisus.
1910. aastal asutatud Tarvitajate Ühisus varustas oma liikmeid vajalike seemnete, majapidamistarvete, ehitusmaterjalide, tööriiete ja kõikvõimalike põllumajanduses vajalike kaupadega.
Nõukogude ajalgi käis seltsimajas elu
“Meie oleme ise alles noored, kes sündisid vabasse Eesti vabariiki. Oleme koolitundide ja oma vanemate ning vanavanemate meenutuste järgi pisut aimu saanud keerulisest Nõukogude võimu perioodist. Kuna me ise pole seda aega kogenud, siis üsnagi palju jääb meie põlvkonna jaoks mõistetamatuks. Vaatame rahvamaja hoonet nüüd hoopis uue pilguga ja hindame rohkem aastakümneid kestnud seltsielu,” tõdesid Väike-Maarja gümnaasiumi 9. klassi õpilased Riki-Brigita Mitt ja Hannamari Soidla konverentsil, alustades oma ettekannet, mis rääkis seltsimaja tegevusest Nõukogude aja algusest tänapäevani.
Neiud tõid välja, et Saksa okupatsiooniaeg, eriti 1944. aasta oli seltsimaja hoonele väga oluline.
Magda Tali on kirja pannud oma meenutuse. “Suvi oli lahkumas, kaskedes ohtrasti juba sügisekulda. Terve päeva vurasid sõjavankrid Väike-Maarjast läbi Kiltsi poole, kus asub raudtee. Olin tööl lõpetamas aruandlust. Päeval saime teate, et operatsioonid lõpetada – on sõda! Olin töölt lahkumas, kui nägin aknast, et rahvamaja ette sõidab külgkorviga mootorratas kolme sakslasega, ühel tärniga ohvitserimüts peas. Lukustasin ruttu uksed. Trepil kohtusime. Sakslased soovisid, et näitaksin seda maja seestpoolt. Sisenesime kohe saali, seejärel jalutusruumi. Minul tuli aru anda, keda ja mida on kujudel, piltidel kujutatud. Seal olid Jakobson, Koidula, Hurt, Jannsen, Kreutzwald, seinapiltidel rahvamaja asutajaliikmed. Julgesin küsida, miks nad seda kõike uurivad. Neil oli plaanis rahvamaja õhku lasta. Pidin mitu korda kinnitama, et piltidel ja büstidena venelasi ei ole. Sakslastele oli vastus meelepärane ja nad lahkusid rahumeelselt.”