Rakvere rahvajooksu võitjakarikad jagatud

Lääne-Virumaa meistriks tulnud Kaidi Kivioja (keskel) ja hõbedale jooksnud Janelle Tarum (paremal) 10 km rajal Piira ringteel. Finišini jäi veel 4 km. Foto: Arvet Mägi

Pühapäeval osalesid sajad jooksusõbrad sügiseselt rõsket ilma trotsides Rakvere 29. rahvajooksul, iga distantsi võitjad said auhinnaks nägusa karika, selgusid ka Lääne-Viru meistrid 10 km maanteejooksus.

Tänavuse rahvajooksu kõige pikema distantsi võitjakarika viis Vändrasse Rakvere rahvajooksudel lapsest saadik osalenud Jan Õiglane, kes läbis vihmasajus 10 km pikkuse ringi ajaga 32.09,3.

Naistest oli samal rajal ajaga 37.46,4 võidukas Eesti triatlonikoondisesse kuuluv rakverlannast tudeng Kaidi Kivioja (KJK ViKe), kes edestas finišis endist triatleeti ning praegu jooksmisele keskendunud Liis-Grete Arrot (Stamina SK) kuue sekundiga.

Lääne-Virumaa meistrivõistluste arvestuses pälvis meestest 10 km maanteejooksus meistrikulla üldarvestuses neljandana lõpetanud Vinni valla jooksja Andrus Lein (ViKe/Ööjooks Adidas Team) ajaga 33.53,0. Hõbemedalile jooksis Christjan Lään Jänedalt (35.45,4) ja pronksile Ulvar Pavlov Tamsalust (35.55).

Naistest tuli maakonna meistriks 10 km maanteejooksus Kaidi Kivioja, hõbeda sai Alpi suusaklubisse kuuluv Janelle Tarum (aeg 38.19,9) ning pronksi samuti suusatajana tuntud Kelli Floren (41.12,7) Sõmerult.

Pikal distantsil said vanuseklasside parimatena Rakvere rahvajooksu võitjakarika veel nimekas Ida-Virumaa jooksumees Vjatšeslav Košelev (Sillamäe) M40 klassis, kogenud suusamaratoonar Ulvar Pavlov M45 klassis, veteransportlane Meelis Veilberg (Tamsalu) M50 klassis, klaasikunstnik Riho Hütt (Rakvere) M55 klassis, Pjotr Hruštšov (Tallinn) M60 klassis, Ülo Tuur (Püssi) M65 klassis, Eino Tolga (Kiviõli) M70 klassis, Eila Pakkanen (Rakvere) N35 klassis, Merike Etverk (Rakvere) N40 klassis, Lea Kivioja N45 klassis, Galina Bernat N50 klassis ja Luule Laidro N60 klassis.

Rahvajooksu kavas olnud lühematel distantsidel oli 7-8aastaste 600 m jooksus võidukas poistest Nikolai Filippov (Kohtla-Järve) ning tüdrukutest Eleri Õun (Vinni). 9-10aastaste 1 km jooksus pälvisid võitjakarika Reijo Vasemägi (Rakvere gümnaasium) ja Mariann Brõtki (Veltsi), 11-12aastaste 1,5 km distantsil olid võidukad Saša Gerasimtsija (SK Mitš) ja Katre Meriloo (Rakvere). 13-14aastaste 1,5 km jooksus sai poistest esikoha Deniss Salmijanov (SK Mitš), tüdrukutest oli kiireim Ksenja Savtšenko Sillamäelt.

Rakvere 29. rahvajooksu viimasel võistlusalal 2,6 km jooksus võitsid esikohakarika 15-17aastaste arvestuses Karl Gustav Nagel Aasperest ja Egle Helene Ervin Rakverest. Vanuseklassis 18aastased ja vanemad olid võidukad Tõnis Kiis (Aaspere) ja Maali Tamm (Vinni).