Võrreldes Londoni, Berliini või Brüsseliga korraldatakse Tallinnas, rääkimata väiksematest Eesti paikadest, küllaltki vähe meeleavaldusi.
Juhtkiri: Aktsiooni kasutegur
Tõsi, mõnikord tuleb ette pensionäride või muude sotsiaalsete rühmade väljaastumisi Toompeal, karusnahkade vastu võitlevate loomaõiguslaste demonstratsioone ja homoparaade. Aga siiski harva. Õnneks või kahjuks?
Sest valdkondi ja huvigruppe, millele/kellele ühiskonnas tähelepanu juhtida tasuks, ju ometi jagub.
Suurlinnades on tavaline, et kogu aeg keegi millegi poolt meelt avaldab.
Hiiglasliku jääst jääkaruskulptuuri valmistamine ja brošüüride jagamine globaalsest soojenemisest teadvustamise eesmärgil pole seal mingi erakordne sündmus.
Tuhandeid möödaruttajaid jätab protestijate tegevus külmaks, aga kellelegi läheb ehk ka korda.
Sel laupäeval ajavahemikul 20.30-21.30 Eesti aja järgi toimub ülemaailmne Maailma Looduse Fondi algatatud aktsioon "Earth Hour" ("Tund universiumi heaks"), et juhtida tähelepanu kliimamuutustele.
Juba mitmendat aastat järjest kustutavad keskkonna kaitseks tuled nii eraisikud kui ettevõtted üle maailma.
Mullu olid tunnikese pimeduses näiteks Kuldvärava sild San Franciscos, Rooma kolosseum, Sidney ooperimaja.
See on küll viis oma suhtumise näitamiseks, kuid mõistlik energiatarbimine võiks olla iga inimese loomulik käitumine, mis saadab tema argitoiminguid.
Ja seda eriti Eestis, sest meie elekter saadakse põlevkivist, mille tootmine on üpris keskkonnavaenulik.
Ühelt poolt jätab elektrienergiasse säästlik suhtumine igaühe rahakotti mõne krooni rohkem, teisalt aitab pidev mõistlik tarbimine märksa paremini kliimamuutustega võidelda ja keskkonda hoida.
Kas võiks kasu olla ühekordsetest mõneti teatraalsetena tunduvatest aktsioonidest? Jah, kui need panevad meid kaugemale mõtlema ja targemalt tegutsema.