“Inimesed ei hooli loomadest, kui enam ei kõlba, visatakse tänavale,” on juhataja Kalle nukker. Ta toob näite Jõgevalt, kus keegi proovis kassipoegi tiiki uputada, aga ei tulnud toime, kassid olid viimase piiri peal.
Kui neljajalgsed varjupaika jõuavad, on nad kõik šokis ja kardavad. “Alguses võivad olla ettearvamatud,” teab Kalle. Kui nad juba paar päeva süüa on saanud, hakkab asi laabuma. Kuigi üks koer on nii tige, et teda ei saagi ära anda. “Igast koerast ei saa lemmikut,” tõdeb juhataja. Paljud koerad on varjupaigas aastaid, sest neid ei taha keegi.
Vanim asukas on koer Neti, kes varjupaigas viibinud peaaegu 11 aastat, talitaja Hannes hoolitseb tema eest omal kulul. Neti on umbes 13aastane ning teda vaevab suur kasvaja. “Oi, ta oli kuri koer, naisi ei sallinud. Noor pere tõi ta siia, andsime ta seejärel väga heasse tallu, seal jälle hammustas perenaist. Tõin ta ise tagasi,” räägib Hannes.
Veidi jääb Netile alla ühe silmaga kass Piraat, kes varjupaigas olnud umbes viis aastat. Ühe silmaga ei tahtnud teda keegi, nüüd on ta varjupaiga maskotiks. Kui teda ärritada, läheb silm roheliselt kilama. “Aga ta on hea hiirehirm meil siin,” on Hannes rahul.
Üldiselt on koerad-kassid paigutatud nii, et hiirekuningad oleks koerte silme alt ära. “Pane üks kass siia praegu jalutama,” naljatab Hannes ja ütleb, et kui üks näeb teist, on kohe trall lahti. “Eks see koerte lärm ajab muidugi kassid stressi,” tõdeb talitaja. Nii ongi kassid kinnises ruumis, isased ja emased eraldi. Kutsad elavad seevastu õues, kuudid on hästi soojustatud. Võõraid koeri üritatakse eraldi hoida, nad ei kipu omavahel hästi läbi saama. Kusjuures igale koerale on ette nähtud teatud ruum, aediku suuruse puhul tuleb arvestada tema kaalu ja kasvu.