Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Haljalas avati õpetaja autähis

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Õpetaja autähis Haljalas | FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Autähist olid saabunud avama nii evangeelse luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, MTÜ Eesti Õpetaja Autähis liige ja Haljala gümnaasiumi kunagine direktor Kaido Kreintaal, Haljala vallavolikogu esimees Margus Punane kui ka paljud teised haridustöötajate esindajad, huvilised, toetajad ja lihtsalt kaasaelajad.

Skulptor Mati Karmin. | FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja
Autähise avamisele tulnud Haljala gümnaasiumi õpilased. | FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja
Autähise avamine. | FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja
EELK peapiiskop Andres Põder. | FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

“Pühakirja sõnad kinnitavad, et inimene pole lihtsalt mõistusega olend, vaid õppiv olend. Haridust ei vaja me mitte üksnes ihulikuks toimetulekuks, vaid ennekõike vaimseks kasvamiseks ja eneseteostuseks. Ammugi ei iseloomusta inimest üksnes kodu ja sõbrad, vaid ka kool, kus ta on õppinud,” kõneles Eesti evangeelse luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder autähise avamise tseremoonial.

Ta ütles, et hariduse andmine eestlastele sai alguse just kirikust ning kukk, mis varem kirikutorni ehtis, lennanud sealt ka aabitsa kaanele. “Sangaste kunagise kirikuõpetaja sõnul olevat eesti rahvas nagu sööt, mis head vilja kannab, kui sellelt võsa maha raiuda,” lisas Põder lõpetuseks.

Tagasi üles