Saada vihje

Võsu muusikapäevad tulevad puhkpillihelide saatel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võsu rannaklubi.
Võsu rannaklubi. Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Tänasest pühapäevani saab Võsul kõrva hellitada – algasid Võsu muusikapäevad. Need said alguse 1992. aastal ning idee autorid olid kauaaegne Rakvere kultuuriinimene Valdur Liiv, Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten, dirigent Tarmo Leinatamm ja tollane Võsu vallavanem Vaado Sarapuu.

Üle viie aasta on muusikapäevad olnud seotud aga Eesti Puhkpillimuusika Ühinguga, kes igal suvel korraldab Võsul kolme-neljapäevase suveakadeemia Võsu Viis, kus päeval harjutatakse ja õhtul antakse kontsert, rääkis Vihula valla arendusnõunik Anneli Kivisaar.

Muusikuid õpetavad näiteks Hando Põldmäe Eestist, aga ka Arild Andersen Norrast ja John Stanley USAst.

Kommentaarid
Tagasi üles