Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Tapa käsipallurid pusivad vahelduva eduga mitmel rindel Käsipalli Eesti esiliigas mängiv SK Tapa / Tapa Valla Spordikool võttis hooaja kolmanda võidu vastaste väljakul võistkonna HC Kehra / Primend üle tulemusega 26:24. Mängu alguses oli küll Kehra mõne väravaga peal ja võitis poolaja üheväravalise vahega, aga teisel poolajal Tapa tehtud 6:0 spurt viis külaliste rollis tapakad juhtima ja tasavägise mängu lõpuks nii jäigi. Ailar Puhasmets viskas võitjate kasuks seitse, Aleksandr Vassiljuk viis ja Hardo Levo neli väravat.
1989 ⟩ Viimane veerg Viru Sõna elas pikalt valimiste tähe all ja 10. detsembril need lõpuks toimusid. Saadikud valiti linna- ja külanõukogudesse ning ka rajooninõukogusse. Kui esimesi saab võrrelda praeguste kohalike volikogudega, siis rajooninõukogul analoog Eesti vabariigis puudub – see oli vahepealne võimuorgan kohaliku ja riigivõimu vahel. Valituks osutunute seast leiab mitu inimest, kes tänini tegusad ja aktiivsed. Spordikooli juhataja Jaak Vettik valiti näiteks nii linna- kui ka rajooninõukogusse, Rakvere linnanõukogu saadikuks said teiste seas praegu tuntud prokurör Sirje Merilo ning hiljuti pensionile läinud kohtunik ja endine linnapea Tiit Kullerkupp.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Kiri: pidurdame kiusu nii koolis, kodus kui ka Facebookis Põhiliselt jäävad minu kogemused kiusamisega põhikooliaega. Tagaselja agressiivset sosistamist ja norimist sain omajagu võrkpallitrennis palli tagudes ning aeg-ajalt tuli ka torkavaid kommentaare minu välimuse pihta. Enim on mu mällu sööbinud kujutluspildid klassivendadest, kes tunnis õppimise asemel eelistasid tihti torkida õpetajat ja leida üles just see sütik, mis elukogenud pedagoogegi suudaks murda. Seda kõike oli valus kogeda ja pealt vaadata.
Juhtkiri: häda häda ja prügiga See oli nõukogudeaegne komme, et lolli juhtimisega tekitati suur probleem ja tõtati seda siis lippude lehvides ja trummipõrina saatel lahendama. Viimased uudised Eesti vabariigist annavad teada sarnasest asjast: “kokkuhoiu” eesmärgil viiakse maanteede äärest ära tualettruumid ning prügikastid. Transpordiametile kuuluvaid tualette on Eesti teede äärsetes parklates 61, prügikonteinereid 63 või 65 – avalikkuse ette jõudnud arvud on pisut erinevad. Kõigi nende tühjendamine ja koristamine maksab ERR-i andmetel 730 000 eurot aastas. Iseenesest jaburalt suur summa – ligemale 5800 eurot tualeti või prügikasti kohta aastas –, millise kalkulatsiooniga see küll kokku on saadud?
Tagasi üles
Back