Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2013/11/14/2621364t1hb6db.png)
Millises Euroopa Liidu liikmesriigis kasvatatakse kõige rohkem nisu, maisi või otra? Kui palju lehmapiima ostavad kokku liikmesriikide piimatööstused? Millises liikmesriigis toodetakse enim joogipiima, juustu ja võid? Ja kus toodetakse kõige rohkem sea-, veise- ja linnuliha? Vastused selguvad Eurostati värskest ülevaatest.
Kokku tootsid Euroopa Liidu 28 liikmesriiki eelmisel aastal 285 miljonit tonni teravilja. Kuna aga teraviljatoodang sõltub suuresti ilmastikutingimustest, siis tasub vaadata mitmeaastast perioodi. Nii selgub, et näiteks 2008. aastal toodeti 320,5 miljonit tonni, 2009. aastal 301,4 miljonit tonni ja 2010. aastal 283,5 miljonit tonni, mis on püsinud viimastel aastatel enam-vähem stabiilse tulemusena.