R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Anti Poolamets: “Hingame vanadele olijatele kuklasse”

Anti Poolamets: “Hingame vanadele olijatele kuklasse”
Anti Poolamets
, EKRE esinumber Lääne-Virumaal
Anti Poolamets: “Hingame vanadele olijatele kuklasse”
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ANTI POOLAMETS.
ANTI POOLAMETS. Foto: Erakogu

Kuidas kommenteerite EKRE ja enda isiklikku häältesaaki, mida oli üle 2000?

Väga rõõmustav. Lühidalt öeldes: rahvas tahab uusi nägusid, muudatusi, tahab, et täpselt sama formaat ei jätkuks, mis paljude arvates on stagnatsiooniks kujunenud, meie arvates ka. Iseasi, kas suudame selle stagneerunud valitsusformaadi ümber teha, see on küsimärgi all, aga kõva lärmi lööme kindlasti.

Kelle hääli teie ära võtsite?

Võibolla tõime üsna palju valijaid valima, kes muidu poleks välja tulnud. Kindlasti on hääli isamaaliidult ja usun, et sotsidelt ka. On asju, mida me ise ei hooma, näiteks kui palju kooseluseaduse vastasus kedagi mõjutas, see on mõõdetamatu, aga küllap ta mõjutas. Mõned asjad on ka väärtustes kinni.

Kui vaadata, kes said meie maakonnast kolm mandaati viiest, siis kuidas kommenteerite?

Võibolla on see ka uustulnukate tulemus. Suurte erakondade kindlast häältesaagist on osa teistele läinud. Kindlasti segasime kaarte, üle üheksa protsendi on see, mis kahtlemata muutis pilti.

Kas see on teatud mõttes hüppelaud järgmisteks valimisteks?

Kindlasti. Kui suudame näidata ennast sellisena, nagu tahame, ja pakkuda alternatiivi igas valdkonnas, miks ei võiks siis järgmises parlamendis olla konservatiividel 20 kuni 25 kohta.

Kuidas oma kampaaniat kommenteerite? Näiteks tõrvikurongkäiku.

See oli väga hea idee, meil ei olda lihtsalt harjutud. Lätis käib 15 000 inimest igal aastal tõrvikutega. Me ei pea käima kogu aeg seinaääri mööda ja vaatama, mis meist mõeldakse. Saksamaal, muide, käib täna Bundeswehr tõrvikutega, nii et ei maksa siin kaela määrida kolmekümnendate aastate vidinaid.

Ja kui Venemaa tahab, siis ta halvustab ka Eesti paraadi Narvas ja ütleb, et siin need NATO sõjardid ongi. See ei ole kindlasti asi, mis mõjutab, see on rohkem noortele põnev, et saad õhtul tõrvikuga kõndida. Tõrvik on lahe!

Igal juhul saab põnev olema. Uued jõud on väljas, see teeb ainult head vanadele olijatele, hingame neile kuklasse, see mõjub neile hästi!

Tagasi üles