Juhtkiri: Venelased võitsid infosõja

Nädalavahetusel saabus ajakirjanikele paaritunnise etteteatamisega kaitsepolitsei kutse Tartusse, kus siseministril ja kapo juhil on anda edasi oluline info. Kuna asi toimus Tartus, siis oli taibukamatele selge, et mängus on Eston Kohver. Nii oligi. Juba jupp aega enne, kui pressikonverents kapo Lõuna esinduses alata sai, levitasid Vene meediakanalid uudist, et samal hommikul oli riigireetur Aleksei Dressen Eston Kohvri vastu välja vahetatud. See oli suur päev ja kauaoodatud positiivne uudis meile kõigile.

Tellijale

Kuidas edastati seda uudist aga Eestis, kuidas Venemaal? Venemaal illustreeriti seda kaadritega Vene-Eesti piiripunktist, näidati vahetut intervjuud rõõmsa Dresseniga sealsamas, lisaks lõike nii Dresseni kui ka Kohvri kinnivõtmisest, mis võis vabalt olla lavastus.

Pressikonverentsil näidati samuti Eston Kohvrit. Kuid seal piirdus asi sellega, et Kohver tänas kõiki temale kaasaelamise eest, siseminister Hanno Pevkur kinkis talle kollase lindi ja rohkem ajakirjanikud kümne minuti jooksul suurt midagi teada ei saanudki.

Tagasi üles