Sisukord
Paberleht
Postimees

Põhjas-pihtas: vaatamise parem pool

2 min lugemist
“RT vestleb” seekordse lavastuse “Põhjas” ringis arutlesid kriitika üle Erni Kask, Jussi Sorjanen ja Juhan Kivirähk. FOTO: Rakvere Teater

“Tervist kõigile,” purssis neljapäeva õhtul ürituse “RT vestleb”avasõnad lavastaja Jussi Sorjanen. “Kiitos,” lõpetas tunnustavalt rohkem kui tund hiljem sotsioloog Juhan Kivirähk ürituse. Kakskeelse jutuajamise, mis võttis vaagida lavastuse “Põhjas” alusel kriitiku rolli lavastustes ja kultuuriruumides.

Tellijale Tellijale

Teist korda toimuvale üritusele oli tulnud märkimisväärne hulk publikut. Mõeldi küll intensiivselt kaasa, kuid rääkimisruum jäeti enamjaolt väljakuulutatud arvajatele. Teatritüki “Põhjas” lavastaja Jussi Sorjanen on noor mees, kes suundub kohe põhjanaabrite väikesest provintsiteatrist pealinna kultuurikantsi. Tegija, kes on loonud midagi märkimisväärset. Suunanud sisemise laeva karile, teinud vastikult ebameeldivaks iseendale otsavaatamise. Mäletamise ja meenutamise. Teadmise, et enamik meist on seda kõike ise läbi elanud. Tundnud. Olnud pelgupaigas, kuid tegelikult ennasthävitavas lõksus. Seilanud ja püüdnud põgeneda. P-õ-h-j-a-s(t).

Ja see kõik mõjub. Kellele kuidas. Kui tühjad pudelid on ammu taevast alla lennanud ja uue aasta rõõmus pidumöll pöördub mõtisklevaks reaalsuseks, pageb jooksusammul üks vaataja saalist. Oli võimalus minna ... Oli siin tema jaoks piir, peeglissevaat või hoopis lavastuse kriitika?

15.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto