R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veerandtuhat sportlast harrastasid taekwondo’d

Merly Raudla
, reporter
Veerandtuhat sportlast harrastasid taekwondo’d
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Korraldajaid üllatas osalejate rohkus. Maidla spordihoone kippus kõikide huviliste jaoks kitsaks jääma.
Korraldajaid üllatas osalejate rohkus. Maidla spordihoone kippus kõikide huviliste jaoks kitsaks jääma. Foto: Marko Levtšenko

Nädalavahetusel toimus Ida-Virumaal Maidla spordihoones üleeestiline taekwondo WTF-stiili treeningpäev.

Spordipäevale olid oodatud kõik sportlased ja treenerid, kes tegelevad Eestis taekwondo WTF-stiiliga. Kohal oli ligi 250 taekwondo-huvilist ja fänni, kes pidasid üheskoos vastu pika treeningpäeva. “Me ei oodanud, et tuleb nii palju huvilisi. Kohati tundus, et suures Maidla spordihoone saalis jääb ruumi väheks,” rääkis spordiklubi Team Yong treener Marko Levtšenko, kelle algatusel üritus toimus. “Meil oli kohal suur treenerite meeskond ja saime väga hästi hakkama.”

Maidla spordihoones käis üritust väisamas ka Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart ja liidu treenerite meeskond, kes koordineeris sportlaste treeningut saalis.

Treeningpäev oli korraldajate sõnul üles ehitatud nõnda, et nii algajad kui edasijõudnud said teha oma tasemele vastavaid harjutusi. Lõviosa treenijatest olid juba varem taekwon­do’ga kokku puutunud, kuid spordialast käisid aimu saamas ka need, kellele ala võõras.

“Inimesed olid jagatud rühmadesse taseme järgi ning igal rühmal oli mitu treenerit. Tegime soojenduse ning segasime  crossfit-treeningu taekwon­do’ga,” sõnas Levtšenko.

Suurel võitluskunstipeol oli saalis tunda harrastajatest kiirgavat positiivsust ja koostegemise rõõmu.

Spordiklubi Manada eestvedaja Magnus Lehesoo astus üritusel üles treeneri ja korraldajana. “See oli suur taekwondo pidupäev. Lasime lastel valida, mida nad kõige rohkem teha tahavad. Oli palju erinevat ja huvitavat,” kõneles ta ja märkis, et kõige enam nautisid treenijad sparringuid ning üldfüüsilist treeningut. “Püüdsin vahepeal oma klubi 20 last 250 seast üles leida. Suhteliselt keeruline oli kõike seda korraga jälgida. Taekwondo sobib igale vanusele.”

Huvilisi oli saabunud üle Eesti. Lisaks kohalikud, kes on tae­kwon­do’ga tegelenud napilt poolteist aastat treener Marko Levtšenko käe all.

Crossfit-treeningu harjutused pani kokku ja näitas ette Eesti parim taekwondo sportlane olümpialootus Alex Galaktionov.

Lääne-Virumaal saab Korea päritolu võitluskunstiga tegeleda Rakvere spordiklubis Manada ja Kundas klubis Team Yong.

Taekwondo harrastajaid on Lääne-Virumaal umbes sadakond, üle Eesti tuhatkond.

Maidla ürituse korraldajatel on plaan arendada treeningpäevast sari, nii et kokku hakatakse saama Eesti eri paigus.

Treenigpäeva võib pidada ka Eesti Taekwondo Liidu meeskonna ettevalmistuseks enne järgmisel nädalal toimuvaid turniire Soomes Nurmijärvil ja Lätis Bauskas.

Tagasi üles