Nädala kaja: vaidlustes sünnib tõde

Lõppeva nädala üheks märksõnaks on vaidlused. Riik tegi pisut naiivse katse ja kutsus laua taha Kadrina, Haljala ja Vihula valla esindajad, et katkenud ühinemisläbirääkimistele taas elu sisse puhuda. Tulem oli ette teada, sest Kadrina on oma jäärapäisusega Vihulal ja Haljalal harja punaseks ajanud ning kaks valda otsustas seljad kokku panna.

Tellijale

Haljala ja Vihula vald ühinevad. Kadrina üritab olukorrast väljapääsu leida ja aasta lõpuks 5000 elanikuni jõuda, et sundliitmisest pääseda. Kui praegusi arve vaadata, võib öelda, et eesmärgi saavutamine on kahtlane. Kui ühel päeval 5000 ka täis saadakse, ei pruugi järgmisel elanikke enam nii palju olla. Suure tõenäosusega on Kadrina vald tulevikus sundliidetav. Viimasele aga ütleb juba riik, mis nimega vallaga liidetakse ja kus vallamaja asub.

Loogiline oleks, et Kadrina sundliidetaks ühinenud Vihula ja Haljala vallaga. Aga täide võivad minna ka Rakvere ja Sõmeru omavalitsusjuhtide õudusunenäod ning juba jagatud vallavanema ja volikogu esimehe kohta asuvad noolima näiteks Erich Petrovits ja Jaanus Reisner.

Tagasi üles