Disaininädal Rakveres: loengud, töötoad ja mõttekoda

FOTO: Liis Treimann

Disaininädalal astub üles Kärt Ojavee.

Rakveres 7.–13. novembrini toimuval disaininädalal peavad disainerid loenguid koolides ja reedel kell 14 toimub Targa Maja valges saalis avatud mõttekoda kogu linnarahvale.

Disainipäevade korraldaja, Rakvere kultuurikeskuse direktor Krõõt Nõmmela-Mehide ütles, et disaininädala peamine idee on õpetada ka rakverlasi märkama disaini.

“Erinevalt kunstist on disain teinekord nii igapäevaellu põimunud, et me ei oskagi seda märgata. Ja kui ei oska märgata ning peame seda nii elementaarseks, siis ei oskagi seda eraldi hinnata või väärtustada. Õpetamine algab ikka noortest ja seetõttu on selle aasta disaininädalal rõhk just koolidel, kuid on ka sündmusi, mis on kogu linnarahvale kättesaadavad,” rääkis Nõmmela-Mehide.

Nädala jooksul toimuvad disainerite loengud Rakvere põhikoolis, Rakvere reaalgümnaasiumis ja Rakvere eragümnaasiumis ning Haljala gümnaasiumis.

Lisaks saavad kooliõpilased osa võtta klaasi, metalli ja savi töötubadest ­Athena kooli ruumides ning Kaisa Laasi keraamikastuudios. “Kõik disaininädalal üles astuvad disainerid, nende seas Kristiina Nurk, Raili Nõlvak ja Kärt Ojavee, on siitkandist pärit või seotud Rakvere või Lääne-Virumaaga,” nimetas direktor.

Targa Maja valges saalis toimuvas avatud mõttekojas räägib Signe Kivi etnograafia ja disaini kokkupuutest ning sellest valdkonnast oma loomingus, linnakunstnik Teet Suur tutvustab disaini autotööstuse näidete kaudu ning Krõõt Nõmmela-Mehide säästva disaini aspekte.

Kogu nädala jooksul on Lääne-Viru keskraamatukogus ja Targa Maja fuajees üleval näitus Heiki Pärdi nõukogudeaegsete fotoaparaatide kogust.

“Fotoaparaatide näitus on hea näide sellest, kuidas üks toode on aja jooksul arenenud ja kuidas selleski on olemas disain,” ütles Krõõt Nõmmela-Mehide.

Kultuurikeskuse direktori sõnul plaanitakse disaininädalat korraldada ka järgmistel aastatel.

Tagasi üles