Teatrimees Nils Riess saab presidendilt teenetemärgi

Ameerika näitleja, lavastaja ja õppejõud Nils Riess on Eesti juurtega mees. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

​Professor Nils Riess on Eesti juurtega USA lavastaja, teatripedagoog ja näitleja, kes pälvis president Kersti Kaljulaidilt Eestile osutatud teenete eest riikliku autasu, Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi.

Tellijale Tellijale

Kohe pärast Eesti taasiseseisvumist asus Riess Kodu-Eesti kultuuriinimestega sidemeid taastama. Tänu Riessile viibisid 1990. aastatel tema juhitud Ohio Northern University (ONU) etenduskunstide osakonnas residentuuris näiteks Priit Raud, Mart Kangro, Katrin Essenson. Ka on Riessi teene, et ookeani taga kogusid tuntust luuletaja Paul-Eerik Rummo ja näitekirjanik Mart Kivastik ning tihenesid sidemed ONU ja Otsa kooli vahel.

2011. aasta sügisel oli Nils Riess Margus Kasterpalu kutsel žürii esimeheks Eesti teatri ülevaatefestivalil DRAAMA Tartus. Seal nägi Riess Rakvere teatri lavastust “Tuulte pöörises” (lavastaja Andres Noormets) ning kutsus selle 2012. aasta sügisel ONU-sse, kus trupp andis kaks etendust. See oli osa suuremast Põhja-Ameerika ringreisist, kus tükki mängiti veel Chicagos, Torontos, Washingtonis ja New Yorgis.

17.09.2021 18.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto