Rootsi õpetajad: Eesti kool meenutab 60. aastaid – parimas mõttes
rootslasi rõõmustas siin nähtu

Rakvere gümnaasiumis tegi Rootsi külalistele ringkäigu õpetaja Reet Bobõlski (keskel seelikuga). Õpilasesinduse liikmed aga näitasid, kuidas valmistus kool sama päeva õhtul toimunud Rakvere gümnaasiumi filmifestivali finaalürituseks.

FOTO: Meelis Meilbaum

Möödunud nädalal Rakveret ja mitut Virumaa kooli väisanud Rootsi majandusõpetajad Johanna Brick, Cecilia Ebeling, Carl Johan Evers, Robert Andre Mayer, Edina Dimiraca, Bodil Zetterman-Hanson ning Lena Preutz leidsid, et Eestil ei tasuks hariduses mõtlematult tegutseda ning Rootsi või Soome ei peaks alati eeskujuks olema.

Tellijale

Rootslastele torkas Eesti koolis silma õpetajate ja õpilaste soe läbisaamine, samuti see, et tehakse koostööd. “Õpilased teevad õpetajatega koostööd, aga ka õpetajad omavahel, õppeained on seotud, see on suur pluss,” kiitis Lena Preutz siinset süsteemi.

Vestlusringis tõid külalised välja, et Rootsi koolides on olukord pisut keerulisem, sest suhted õpilaste ja õpetajate vahel ei ole nii head, direktorid võivad olla aga usaldamatud õpetajate suhtes. Näiteks võib direktor õpilase kaebuse peale alandada õpetajal palka.

Tagasi üles