Juhtkiri: ilmal on võim

Uno Loop laulis kunagi, et märtsis algaski mai. Loos võeti härmas puult jääkroon ja võluväel lumi sulaski. Päriselt asi muidugi nii lihtsalt ei käi. Kui ilm tahab vingerpussi mängida, siis seda ta ka teeb. Olgu või käes suur kevad.

Läinud nädalavahetusel oli tugev lörtsi- ja vihmasadu, kevadisel ajal mähkis maailm end märga lumevaipa. See oli ootamatu. Need, kes olid auto talverehvid juba suverehvide vastu vahetanud, said ilmselt hakkama. Aga need, kes jäid tugevas tuules maha langenud puude tõttu vangi, vajasid abi. Tuulepuhangud jätsid Lääne-Virumaal vooluta lausa 3600 majapidamist. Päästjatel ja elektrimeestel olid käed tööd täis.

Kas pole nii, et oleme mugavustega nõnda harjunud ja ära hellitatud, et ei oska ootamatus olukorras ise midagi ette võtta? Kui torm on sõiduteele puu murdnud, siis vähestel on saag kohe võtta. Kui elekter ära läheb, seiskub kogu elu. Teler jääb tummaks, soojuspump lakkab töötamast ja kraanist ei tule veetilkagi. Kui vett pole, ei pääse WC-sse ega duši alla. Mõne aja pärast on tühi ka mobiiliaku ning äralõigatus maailmast ongi käes.

    Tagasi üles