Rakvere kingib Eestile rohenädala

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Osa Rakvere rohenädala aktiivist – Riin Sikka, Märt Murrik, Marika Kundla, Krõõt Nõmmela-Mehide ja Egert Eenmaa – kutsub üles järgmisel nädalal kõiki linlasi aktiivselt osalema kas keskkonnateemalisel filmiprogrammil või siinsamas Keskväljakul toimuval rohevahetuspäeval. Ja tore oleks, kui end mõne rohelise aksessuaariga ehitaks.

FOTO: Marianne Loorents

Juhtus nii, et teineteise teadmata plaanisid kaks sõbrannat – Marika Kundla ja Krõõt Nõmmela-Mehide – korraldada Rakveres täpselt samal päeval ja samal kellaajal rohelist laata – üks Rohuaia lasteaias, teine Keskväljakul.

Kuulnud samale ajale välja kuulutatud sarnasest ettevõtmisest, võttis Rohuaia lasteaia hoolekogu esimees Marika Kundla kohe telefonikõne Rakvere kultuurikeskuse juhatajale Krõõt Nõmmela-Mehidele ja küsis: “Kas sa tead, kes seda korraldab?” “Jah, meie!”

“Selle asemel et üksteisele vastu töötada, otsustasime teha midagi koos – mõlemad on ju linnarahvale mõeldud üritused,” selgitab Nõmmela-Mehide. Sama telefonikõne jooksul lepiti kokku, et ühiselt korraldatakse hoopis terve keskkonnanädal. Ettevõtmisega liitusid veel keskkonnaamet, Rakvere linn, Lääne-Viru keskraamatukogu, Rakvere teatrikino ja mitmed teised.

Tagasi üles