Vinni vallas surid mesinikul pea kõik lennumesilased

Spetsialistid võtavad tarudest proove, et selgitada mesilaste massilise suremise põhjust.

FOTO: Marianne Loorents

Vinni vallas Inju külas hakkasid mesilased sel nädalal pärast ümbruskonna rapsi- ja viljapõldude pritsimist massiliselt surema. Maire Valtini sõnul ei ole ta kogu oma kahekümneaastase mesinikustaaži jooksul sellist pilti näinud.

Tellijale

OÜ Artocarpus juhi Maire Valtini sõnul pritsiti põlde ööl vastu neljapäeva ja suremine algas neljapäeva hommikul kella kümne paiku. “Tarumesilasi veel on, kes hauet toidavad, aga töömesilased on praktiliselt kõik surnud, pilt on kurb,” rääkis Valtin. “Tarude ees oli palju surnuid, ja kui tõstsime taru lahti, oli neid seal paks kiht.”

Valtini sõnul lendavad tarude ümber praegu mõned allesjäänud mesilased, kes võivad olla hoopis surnud lennumesilasi asendavad noored mesilinnud. “Kui vanad mesilased ära surevad ja lennumesilasi ei ole, peavad perele toitu otsima nooremad, kes ei ole korjeks valmis. Siis jäävad lapsed tarus hooldamata, ja kui nemad välja lähevad, see taru hääbub,” kõneles Maire Valtin ja lisas, et ellujäänud peavad veel ka surnud mesilased tarust välja kandma.

Tagasi üles