Kamalambal saab rahvusroogi

FOTO: Kasper Mäe

Kamalammas osutus möödunud aastal väga populaarseks ürituseks. H uvilisi oodatakse palju tänavugi, sest maitsvate eksootiliste roogadega on kohal mitmed tegijad.

Homme tähistatakse rahvusvahelist rahvuste päeva ja sel puhul toimub täna Rakvere Keskväljakul teist korda menukas rahvustoitude festival Kamalammas. Toiduvalmistajad ja esinejad on Rakvere ja Virumaaga seotud inimesed, kes pole rahvuselt eestlased: nii Eestimaal sündinud inimesed kui ka lühemalt või pikemalt Virumaaga seotud välismaalased.

Näiteks Vao Kööki esindavad Kamalambal albaanlased ja ukrainlased, kes pakuvad näiteks rohelist borši, dranik’e, byrek’i ja karkade teed. Alles hiljuti Rakverre saabunud sotsiaalkeskuse vabatahtlik Cecile Prantsusmaalt pakub aga prantsuse pirukat quiche’i.

Rakvere ukraina kogukonna vokaalansambli Barvinok liikmed esinevad rahvustoitude päeval kultuurilaval ja valmistavad tuntud ukraina toite, nagu borš, vareenikud, dranik’id ja pirukad.

Egiptusest pärit Kamel on elanud Rakveres viis aastat. Ta on abielus eesti naisega, kelle ta õpetas valmistama egiptuse toite. Rahvustoitude päeval pakuvad nad üht oma lemmiksuppi, mida sobib kõige paremini süüa sügistalvel, sest see on soojaandev ja valmistatud paljudest toitvatest toorainetest, mis teevad kauaks ajaks kõhu täis.

Rakvere eragümnaasiumi vahetusõpilane jaapanlane Arisa pakub aga söögiks sushi’t ning tutvustab jaapani kalligraafiat. Rakverlased pakuvad ka jaapani rahvussuppi, miso-suppi, mis on valmistatud Art Hotelli köögis.

Üritus algab kell 12, mil Keskväljakul avatakse toidutänav koos kireva kultuuriprogrammiga. 

FOTO: Kasper Mäe

Kamalammas osutus möödunud aastal väga populaarseks ürituseks. H uvilisi oodatakse palju tänavugi, sest maitsvate eksootiliste roogadega on kohal mitmed tegijad.

Tagasi üles