Kamalamba popimad road kadusid vaid loetud minutitega

FOTO: Marianne Loorents

Küpsetised, koogid ja muu hea kraam leidis kiiresti sööjaid ning kes toidufestivalile liiga hilja tulid, jäid pika ninaga.

Laupäeval sai Rakvere Keskväljakul läbida kultuurirännaku: maitsta eri maade toite ja kuulata eksootilist muusikat.

FOTO: Marianne Loorents

Kamalammas andis tantsuharrastajatele võimaluse oma oskusi näidata.

Teekond algas teist korda toimuva toidufestivali Kamalammas raames südapäeval. Keskväljakule püsti pandud telkides valmistasid toitu näiteks Süüriast Kundasse saabunud pagulasperekond, eragümnaasiumi vahetusõpilane Jaapanist, aga ka juba pikemalt Rakveres elav egiptlane kaasaga.

Ürituse korraldaja, Rakvere kultuurikeskuse direktor Krõõt Nõmmela-Mehide rääkis, et rahva suur huvi neile üllatusena ei tulnud. “Sel korral kostitati meid ka ilusa ilmaga, aga rahvast oli palju isegi möödunud aastal, kui ilm oli külm,” ütles Nõmmela-Mehide. Tema sõnul läks kõik enam-vähem plaanipäraselt, kuigi õppimisruumi järgnevateks aastateks on.

Üritusele tund pärast avamist saabunud külastaja nurises, et kuigi kuulutusel seisis, et Kamalammas kestab kolmeni päeval, olid paljud toidud otsas juba kella üheks. Krõõt Nõmmela-Mehide tõdes, et see on ürituse üks murekohti tõesti.

Korraldaja sõnul võiks tulevikus plaanida üritust isegi suuremalt ette võtta, kuid siis tuleks toidu­pakkujaid kutsuda üle Eesti.

“Olime toiduvalmistajaid küll hoiatanud, et arvestada tuleb ligikaudu paarisaja portsjoniga, aga popimad toidud said ikkagi kiiremini otsa,” rääkis ta.

Korraldaja sõnul võiks tulevikus plaanida üritust isegi suuremalt ette võtta, kuid siis tuleks toidupakkujaid kutsuda üle Eesti, kohalike inimestega enam läbi ajada ei saaks.

“Sellele peamegi nüüd keskenduma,” lisas Nõmmela-Mehide.

Toidu otsa lõppemine aga rahva lusti ei vähendanud ja nii näis ajuti, et ilusa ilmaga võinuks Kamalamba hoopiski Keskväljakule lahti lasta ning telgid kokku pakkida: olnuks enam liikumisruumi ja ei oleks pidanud eksootiliste ampsude saamiseks üksteise seljas trügima.

FOTO: Marianne Loorents

Kamalammas andis tantsuharrastajatele võimaluse oma oskusi näidata.

Kamalammast väisas ka Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulc, kellele riigikogulane Marko Pomerants püüdis selgitada ürituse nime. Pomerants ütles, et kama on eesti rahvustoit, lammas on lamb, võttis siis kokku “kamalammas” ja kehitas õlgu. Volinikule tegi seesugune selgitus kõvasti nalja.

Rahvarohke ettevõtmise võimalusi ei jätnud kasutamata ka erakondade saadikukandidaadid, kes temaatilistes põlledes ja naerusui teed valasid ning huvilistega lobisesid. Krõõt Nõmmela-Mehide sõnul olid korraldajad osalejatele teada andnud, et agiteerimistööd teha ei tohi, ning sellepärast jättis mõni potentsiaalne toiduvalmistaja ka üritusele tulemata.

“Muus osas miski ei häirinud, aga keskerakonna põlled muidugi olid natuke üle võlli,” ütles Nõmmela-Mehide ja ­lisas, et järgmise aasta toidufestivali ettevalmistused juba käivad ja kui kellelgi on tuttavaid, kes Kamalambal toiduvalmistamisega silma võiksid paista, ootab kultuurikeskus vihjeid.

FOTO: Marianne Loorents

Laupäeval sai Rakvere Keskväljakul läbida kultuurirännaku: maitsta eri maade toite ja kuulata eksootilist muusikat.

Tagasi üles