Mäng teeb rüblikud toidutargaks

Projekti “EmpowerKids” raames haritakse ka Rakvere lapsi. Rakvere kolledži õppejõud Mirjam Pooland rääkis toidurühmadest nii loovalt, et kogu tarkus jäi väikestele pähe. FOTO: Meelis Meilbaum

Tarkust, et toiduga ei mängita, jagati meile lapsepõlves iga päev. Tõsi see on. Täna on natuke teisiti: Rakvere Triinu lasteaia põnnid on “katsejänesed”, kelleni tuuakse mängu ja lusti kaudu toidu- ja liikumistarkusi. Lapsed võtavad õpetussõnad rõõmuga vastu ja teavad targalt toitumisest ehk rohkemgi kui emad-isad.

Tellijale Tellijale

Lapsed tõstavad kätt ja Mirjam Pooland, Rakvere kolledži õppejõud, projekti üks koolitajatest loeb tõstetud käed kokku: “Üks, neli, kuus.” See on vastus tema küsimusele, kui paljud lapsed sõid hommikusööki. Kuus last pole päeva käivitamiseks miskit söönud. Palakestki. Mirjam vangutab pead ja on aru saada, et ka treenerina töötavale naisele vastus ei meeldi.

Väike poiss nagu rosin ütleb, et tema igatahes ei taha hommikuti süüa. Teine nutikas sell teatab, et lasteaeda jõudmisega oli nii tuline kiire, et ei jõudnud süüa. See on isegi arusaadav. Aga kas ka tervislik?

27.02.2021 02.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto