Sõiduautode müüki veavad Wiru Auto ja Elke Rakvere

FOTO: Internet

2017. aastal enim müüdud sõiduauto Lääne-Virumaal oli Nissan Qashqai.

Lääne-Virumaal uue omaniku leidnud sõiduautode hulk oli mullu viimaste aastate suurim. Suunurgad vedasid üles pea kõik siinsed autokaupmehed.

Maakonna automüüjate tipus püsivad endiselt Wiru Auto ja Elke Rakvere, kes müüsid kahe peale 330 uut ja 166 kasutatud sõiduautot.

Wiru Autol, kel täitub tänavu 17. tegevusaasta, läks kaubaks 166 uut ja 109 kasutatud sõidukit. Kümme aastat eakama Elke Rakvere vastavad arvud olid 164 ja 57.

Põhimõtteliselt tegid mõlemad samasuguse tulemuse kui 2016. aastal, mil Wiru Auto müüginumbrid olid 150 ja 98, Elke Rakverel ehk endisel HAT-Autol 170 ja 57.

166 uut sõiduautot müüs Wiru Auto möödunud aastal.

Wiru Auto popim müügiartikkel oli mullu Nissan: müüdi 90 Nissanit. Markidest läksid enim kaubaks Qash­qai ja X-Trail vastavalt 47 ja 25 autoga.

“Aasta oli selles mõttes huvitav, et me müüsime Nissani kõrval päris kenasti ka Peugeot’ mudeleid, kokku 51 autot. Neist läks rohkem uus mudel Peugeot 3008,” rääkis Wiru Auto tegevjuht Rainer Lille.

FOTO: Graafika

2017. aastal enim müüdud sõiduautod Lääne-Virumaal.

Alanud aastast rääkides ütles ta, et tahaks olla pigem optimistlik. “Inimeste valikud on laiemaks läinud ja enam ei jääda ühe konkreetse mudeli peale pidama. Vaadatakse ka väiksemaid ja suuremaid autosid, mitte üksnes keskklassi autosid,” lisas ta.

Elke Rakvere juhataja Hannes Vares tunnistas, et arvestades Elke Narva lisandumist Virumaa Toyota-müüjate turule, oli Rakvere esindus valmis suuremaks tagasilöögiks. “Ent arvestades ka Narvaga, on Toyota endiselt enim müüdud auto Virumaal,” lisas ta.

Varese ütlusel kaldub autoostjate valik üha rohkem Toyota hübriidmudelite kasuks. Nii näiteks moodustasid müüdud C-HRi ja RAV4 mudelitest poole hübriidid. Ostetuim Toyota mark Lääne-Virumaal oli RAV4 36 autoga. “Valik hübriidmudelite kasuks näitab seda, et ostuotsust langetatakse iga aastaga üha teadlikumalt,” lausus ta.

Alanud aasta kohta ütles Hannes Vares, et automüük peaks olema endiselt positiivne. “Majanduslik olukord midagi halba ei tõota, pigem ikka head,” lisas ta.

Korralik aasta jäi selja taha Silber­auto Rakvere esindusel, kust leidis omaniku 166 sõidu- ja tarbeautot ning raskeveokit. Uusi sõiduvahendeid müüdi sealhulgas 128. Silberauto Ida regiooni juht Randel Lipp ütles, et ootuspäraselt läks enim kaubaks Mitsubishi mudel L200, mida müüdi 22, järgnes Mercedes-Benz Vito 20 autoga. Väga nõutud olid samuti Mercedes-Benzi V-klassi sõidukid. “Möödunud aastaga saab väga rahule jääda,” lisas Lipp.

Viis aastat – vähem aega kui konkurendid – maakonna autoäris toimetanud Rakvere Autotehnika kaupluse juhataja Anti Alavere ütles, et nende ettevõte jõudis 2017. aastal oma senise tegutsemisaja parima tulemuseni: aasta löödi lukku 71 uue ja 30 (tunamullu vastavalt 55 ja 25) kasutatud Kia sõiduauto arvelevõtuga.

“Eelmise aasta sõidukite müügi tulemusega võime igati rahul olla. Käesolevat aastat plaanime jätkuvalt kasvavate müüginumbritega, sest Kial on olemas ja lisandub uusi mudeleid, mille pealt müügimahtu kasvatada,” rääkis Alavere. “Kindlasti ei prognoosi me tänavu väiksemat numbrit kui eelmisel aastal, vaid pigem natukene peale. Kas just sama suurt tõusu, seda ei julge öelda, aga eks aeg näitab. Oleme suhteliselt noored tegijad ning turgu, kuhu kasvada, ja ambitsiooni meil jätkub.”

Anti Alavere põhjendas Rakvere Autotehnika mullust müügiedu üldise majandusliku olukorra elavnemisega, mis on inimestesse natuke rohkem kindlust süstinud. “Kui vaadata Eesti autoparki, siis on see tänaselgi päeval veel suhteliselt vana ja vajab endiselt uuendamist,” lisas ta.

Suurimaks hitiks nimetas Alavere Kia mudelitest linnamaasturit Sportage, mida müüdi 25 tükki. “Et Kia on keskendunud Euroopas üksnes sõiduautode turustamisele, on müügitulemus seda hinnatavam,” lisas ta.

Veokite müügiga tegeleva Scania Rakvere osakonnas registreeriti mullu Lääne- ja Ida-Virus 75 Scania veoki müük. Uusi oli 56 ja kasutatuid 19. “Aasta oli hea, kui mitte öelda, et isegi üle ootuste,” lausus Scania Rakvere osakonna juhataja Mart Laidroo.

Tagasi üles