Koduta loomade jõulupuu leidis Rakveres positiivset vastukaja

FOTO: Marianne Loorents

Kodutud loomad said möödunud aasta lõpus Rakveres oma jõulupuu.

Jõulukuul Rakvere linnavalitsuse peasissepääsu juurde püstitatud koduta loomade jõulupuu abiga ükski karvakera või -tuust endale uut kodu ei leidnud, selgus projekti vedanud Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Seltsi esmasest kokkuvõttest.

Maaülikooli tudengite teist aastat korraldatud, kuid esimest korda üleriigiliseks kujunenud algatuse eestvedaja Egeli Kirk ütles, et ehkki Rakveres koduta loomade jõulupuule riputatud koerte ja kasside iseloomustustega pildid pälvisid tähelepanu, on siinsed neljajalgsed endiselt uue kodu ootel. “Varjupaigast öeldi meile, et projekt aitas kaasa annetuste kogumisele ja oli neile üldiselt üliheaks reklaamiks,” lisas ta.

Positiivseks hindas algatust ka Rakveres Lennuki tänaval tegutseva Virumaa loomade varjupaiga juhataja Anneli Sokolov. “Osalesime projektis esimest aastat ja vähemalt aitas see varjupaigale tähelepanu pöörata,” lausus ta ja lubas, et aktsiooni jätkudes löövad nad selles edaspidigi kaasa.

Paremini käis varjupaiga asukate käpp Viljandis, kus sobitati tänu kuusepuult leitud piltidele ja kirjeldustele sõprust kaheksa-üheksa kassiga, kellest siirdus uude elupaika üle viie looma. Võrus leidsid aasta lõpus sooja kodu neli kassi ja üks koer, Tartu kasside turvakodust said väljakirjutuse viis kassi.

Egeli Kirk lisas, et ehkki kokkuvõte kuues linnas korraldatud projektist ei ole veel täielik, sest puudub tagasiside kõige suurema arvu koduta loomadega varjupaigast Tallinnas, on Varjupaikade MTÜ avaldanud soovi projekti jätkata ning laieneda sellega Saaremaale, Valka ja Haapsallu. “Võib küll tunduda, et kodu leidis väike arv loomi, kuid eks meie eesmärk oligi pigem inimestele varjupaikade tutvustamine ja nende olemasolu teadvustamine,” lisas ta. 

Virumaa loomade varjupaigas on praegu 14 koduta koera ja 35 kassi.

Tagasi üles