Kerge­jõustiklased olid edukad

Marleen Mülla.

Kergejõustiku üleriigiline talvine võistlushooaeg 2018 avati traditsiooniliselt kahe noorte teivashüppe GP-etapiga Tallinnas ja Rakveres.

Esimesel etapil Tallinnas oli lisaks teivashüppele (võistles 101 teivashüppajat) kavas kuulitõuge ja 150 meetri jooks ning 60 meetri tõkkejooks. Nooremates vanuseklassides oli stardis üle 30 sportlase.

Teisel etapil Rakveres oli peale teivashüppe kavas kaugushüpe.

Meie noored olid tublid mõlemal etapil, püstitades hulga isiklikke rekordeid, ja mitu korda jõuti autasustatavate hulka.

Esimeste etappide parimate tulemuste autorid olid meie neiud Marleen Mülla ja Lishanna Ilves, kes Rakvere etapil võitsid U18 vanuseklassi teivashüppe – 3.73, ja U20 vanuseklassi kaugushüppe – 6.08. Marleeni teivashüppe tulemus ületab 13 sentimeetriga U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi ja on ka meie maakonna noorte ja täiskasvanute rekord.

Lishanna kaugushüppe tulemus jääb vaid kaks sentimeetrit alla U20 vanuseklassi maailmameistrivõistluste normile. Tüdrukute U14 vanuseklassis oli Anita Kostap teivashüppes Tallinnas kuues (2.15) ja Rakveres teine (2.13). Kaisa Vahula oli Tallinnas kuulitõukes kuues (9.34) ja Rakveres teivashüppes kolmas (2.13).

Rakvere etapi kaugushüppes jõudsid esikolmikusse Hannaleena Liiv (4.16), Helena Höövelson (4.12) ja Kelly Rippinen (3.95).

Neiude U16 arvestuse kaugushüppe võitis Elis Viilol (5.09), teiseks tuli Helen Holzmann (4.85).

U18 vanuseklassi kaugushüppes oli parim Dorian Raja (4.86), kolmanda koha võitis Kadi Liis Kivi (4.67).

U20 vanuseklassis oli Jennifer Veismann 60 meetri tõkkejooksus viies (9,90) ja kaugushüppes teine (5.08). Laura Ong asetus 150 meetri jooksus kuuendale kohale (20,84).

Naiste arvestuses oli Andra Nõmmesalu teine kuulitõukes (8.36) ja võitis kaugushüppe (4.37).

Poiste U14 vanuseklassis võitis Aivar Ellam Tallinnas 150 meetri jooksu (19,73), oli teine 60 meetri tõkkejooksus (9,47) ja viies teivashüppes (2.55). Rakveres võitis ta nii teivashüppe (2.73) kui ka kaugushüppe (5.15). Kristjan Kari oli Tallinnas 60 meetri tõkkejooksus neljas (9,76) ja Rakveres teine nii teivashüppes (2.63) kui ka kaugushüppes (4.80). Rakvere etapil oli Janar Ojasalu kolmas teivashüppes (2.33) ja Kaspar Markus Kuusik kolmas kaugushüppes (4.28).

Noormeeste U16 vanuseklassi Tallinna etapil oli Gregor Pilt 60 meetri tõkkejooksus teine (9,07) ja Erko Räiss 150 meetri jooksus kolmas (19,22). Rakvere etapil võitis Rasmus Virks kaugushüppe (5.28), Kris Sipolainen oli teine teivashüppes (2.93) ja Roman Litvinov kolmas kaugushüppes (5.01).

U18 arvestuses Tallinnas oli Albert Annimäe teine 150 meetri jooksus (17,46). Matthias Endre Lind oli kolmas Tallinnas 60 meetri tõkkejooksus (8,83) ja Rakveres teivashüppes (3.53). Keven Veiler oli kolmas kaugushüppes (5.77). Aleks Malm tegi Rakveres neljanda tulemuse kaugushüppes (5.67) ja viienda teivashüppes (3.43).

Noormeeste U20 vanuseklassis oli Mihkel Holzmann Tallinnas kolmas teivashüppes (3.65) ja võitis Rakveres kaugushüppe (6.30). Kiur Thomas Vehmanen võitis kaugushüppes teise koha (5.77).