Vinni spordikompleks muutub tundmatuseni, lisandub ka uusi saunu

FOTO: Meelis Meilbaum

Riigikogu ­liige Toomas Väinaste kannab ka Toompeal hoolt, et kodukandi elu edeneks.

Tänu parlamendiliikme Toomas Väinaste organiseeritud riiklikule suurele rahasüstile läheb Vinni spordihoones peagi ehituseks, millega uuendatakse kompleksi nii seest kui ka väljast.

Vinni spordikompleksi renoveerimiseks eraldas riik tänavusest eelarvest 700 000 eurot, mida hakatakse kasutama investeeringute kava alusel. Summale lisandub spordikompleksi arendamiseks veel 80 000 eurot, mille Vinni vald otsustas eraldada riigi antavast ühinemistoetusest.

Vinni spordikompleksi renoveerimine oli ka endise vallavanema ja praeguse riigikogu liikme Toomas Väinaste suuremaid eesmärke ja lubadusi.

Tema sõnul on esmalt vaja korda saada hoone fassaad, katused, ventilatsioon, seejärel jõusaal, suur saal, judosaal ning eraldi saal iluvõimlejatele, ka võetakse ette hotellitubade remont koos sisustuse vahetusega ning juurdeehitisena on plaanis veel üks kamina ja leiliviskamisvõimalusega saun.

Ülioluline on kõik see raha maksimaalselt spordikompleksi renoveerimiseks ära kasutada.

Toomas Väinaste ütles, et ülioluline on kõik see raha maksimaalselt spordikompleksi renoveerimiseks ära kasutada.

Kui kõik sujub, võivad sisetööd tehtud olla juba juunikuuks, et suvelaagrid saaksid värskelt renoveeritud ruumides end sisse seada.

Ligi kaheksa aastat Vinni spordihoonet juhtinud Ergo Prave sõnul on klientidega ­Vinnis aasta-aastalt paremaks läinud: ühed klubid ei jõua

ära minna, kui juba teised platsis.

Näiteks äsja oli seal vabavõitlejate, triatleetide ja võimlejate laager Tallinnast, praegu kaks korvpalliklubi Peterburist.

“Kui üks klubi läheb välja, siis paneb ta juba järgmiseks aastaks laagriaja kinni,” lausus Prave, kelle sõnul on nende juures hind ja kvaliteet parajas vahekorras.

Vinnis on uuendamisega juba algust tehtud ning praegu seatakse sisse kadakasauna.

Selle tegi Vinnis elav ettevõtja Margus Männi, kes on teinud sedasorti puidutööd mujalgi spaades.

Et üks ruum, kus kunagi oli olnud aurusaun, on juba aastaid tühjana seisnud, plaaniti see Vinnis kasutusse võtta, et kompleksile lisaväärtust anda.

Vinni spordikompleksi tunnistas Eesti Olümpiakomitee äsja maakondlikuks multifunktsionaalseks spordikeskuseks.

Tagasi üles