Politsei tabas Kiviõli topeltmõrvas kahtlustatava mehe

Ööl vastu eilset leiti Kiviõlis põlenud korterist kahe mehe surnukehad. Politsei pidas topeltmõrvas kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe.

Neljapäeval kella 3.09 ajal teatati häirekeskusele, et Ida-Virumaal Kiviõlis Aasa tänaval põleb viiekorruselise maja esimesel korrusel asuv korter.  Päästjad leidsid korterist 55- ja 62-aastase mehe surnukehad.

“Sündmuskohta vaadeldes sai üsna kiiresti selgeks, et tegemist on süütamisega. Kogutud info põhjal pidasid politseinikud Kiviõlis oma kodus kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe, kes toimetati edasisteks menetlustoiminguteks Jõhvi politseijaoskonda,” ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Sirje Merilo sõnul on kogutud piisavalt tõendeid kinnipeetud mehele kahtlustuse esitamiseks ning prokuratuur taotleb kohtult tema vahi alla võtmist.

“Praeguseks kogutud info põhjal on teada, et nii kinnipeetud mees kui ka hukkunud olid korteris tarbinud koos alkoholi. 

Häirekeskusele teatasid tulekahjust ning abivajajatest samas majas viibinud inimesed. Nii raske kuriteo puhul teeme kõik selleks, et kogukonna inimesed tunneksid ennast turvaliselt. Mis sündmused kahe mehe surmaga lõppenud teole eelnesid, selgitab välja uurimine,” lisas Tarvo Kruup.

Ida prefektuur alustas juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva. 

Uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur. 

Tagasi üles