Stiliseeritud tammepuuga juubelimedaled riputatakse homme esimeste Eesti meistrite kaela

FOTO: Priit Verlin

Medalid.

Homme esitletakse Haapsalus noorte vehklemisvõistlustel Eesti juubeliaasta medaleid, mille valmimise taga on Rakvere disaineri Priit Verlini ettevõte Medalimeister.

Tänavu tähistavad Eesti spordiorganisatsioonid ühiselt Eesti 100. sünnipäeva, riputades parimatele sportlastele kaela ühesugused stiliseeritud tammepuuga medalid, mille on disaininud loovagentuur Identity.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) meediaprojektide juht Aivo Normak ütles, et mõned juubeliaasta Eesti meistrid on tegelikult juba selgunud, kuid medalite esmaesitlus on planeeritud toimuma sellesse ­nädalavahetusse. Siis toimu-vad kadettide epeevehklemise võist­lused ja vehklemine sobib esitluseks hästi, sest see ala on Eestis praegu üks edukamaid.

Normak lisas, et kuigi medalid on valmis ja neid viiakse praegu alaliitudesse laiali, siis piduaasta alles algab. 

“Loodame, et alaliidud presenteerivad neid medaleid vääriliselt,” lisas Aivo Normak, kelle sõnul on esmane tagasiside hea ja ta ise tulemusega samuti rahul.

EOK ja EV 100 korraldustoimkond tegi need medalid kõikidele alaliitudele kingiks. Kokku korraldab Eesti meistrivõistlusi eri vanuseklassides 67 spordiorganisatsiooni.

EV 100 ühtse erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalil kannab rahvuslikkust, traditsioone ja järjepidevust Eesti rahvuspuu tamme motiiv.

Parim kavand selgus rahvahääletusel kolme variandi seast juba mullu suvel.

Hääletusel osales kokku ligi 2000 inimest ja võidutöö pälvis 53% hääletanute toetuse.

“See on spordialaülene algatus, mis kaasab enamikku alaliitudest. Juubeliaastal toimuvatele Eesti meistrivõistlustele annavad temaatilised meistrimedalid juurde pidulikkust ja loovad uusi mälestusi. Kui Eesti meistrivõistluste medal on kõigi tasemete sportlastele hinnatud saavutus, siis tõenäoliselt juubeliaasta medaleid hinnatakse veelgi kõrgemalt ja jahitakse neid oma auhinnakappi,” on rääkinud EOK peasekretär Siim Sukles.

EV 100 korraldusmeeskonna juhi Jaanus Rohumaa hinnangul on konkursi võitnud kujundus ilus, lihtne ja eriline. Näiteks hääletas tammepuuga kujunduse poolt ka olümpiavõitja ja 11-kordne Eesti meister Gerd Kanter.

Tagasi üles