Suurtükiväepataljon tähistab sajandat sünnipäeva rännakuga läbi Rakvere

FOTO: Marianne Loorents

Suurtükiväepataljoni aastapäev mullu Rakveres.

Suurtükiväepataljoni sajanda aastapäeva tähistamine toob teisipäeval, 16. jaanuaril, Rakvere linna üle 200 suurtükiväelase.

Aastapäeva tähistamine algab kell 10 rivistusega Rakvere raudteejaamas, kus huvilised saavad tutvuda nii pataljonis praegu kasutusel olevate 155 mm ning 122 mm haubitsatega kui ka vabadussõjas kaudtuld taganud ajaloolise 76 mm kahuriga M1900.

“Rakvere raudteejaam on meile väga tähtis koht – siit läks meie eelkäija vabadussõtta, et pidada Rägavere lähedal esimesed lahingud. Mälestades ning andes au vapratele sõduritele, kõnnime meie sama teed,” ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Arbo Probal ja lisas, et kõik linnaelanikud on oodatud Rakvere raudteejaama ees toimuvat rivistust vaatama ning rännakul osalevaid suurtükiväelasi tervitama.

Raudteejaamast liiguvad suurtükiväelased vabadussõja ausamba juurde ning asetavad sinna pärja vabadussõjas võidelnute ja langenute auks. Ausamba juurest minnakse Rakvere Linnakalmistule, et mälestada vabadussõjas suurtükipatarei ülemana võidelnud kapten Jaan Tõnissoni. Rännak lõpeb Rägavere ausamba juures. Rännakul osalejad on lahinguvarustuses ja kannavad teenistusrelvi, imitatsioonivahendeid ei kasutata.

Suurtükiväepataljoni asutamiskuupäevaks loetakse 16. jaanuari 1918.

Tagasi üles