Virumaa Teataja 50 ja 10 aastat tagasi

50 aastat tagasi

Mispärast just öösel?

Kuigi meil on üle mindud viiepäevasele töönädalale, on valveapteek nr. 57 Rakveres Tallinna tn. 18-a iga päev 8-13 tundi avatud, sealhulgas laupäeviti kella 8-17 ja pühapäeviti 8-16. Pärast seda jääb apteeki valve kuni uue tööpäeva alguseni üksnes vältimatu ravimiabi andmiseks.

Apteekide tööeeskirjades on öeldud, et valveapteekide ülesannete hulka ÖÖSEL kuulub ravimite väljastamine retseptide alusel ERAKORDSETEL JUHTUDEL ja niisuguste meditsiiniliste preparaatide müümine, mis on vajalikud VÄLTIMATU ABI ANDMISEKS enne arsti kohalejõudmist. Edasi on veel öeldud, et öövalve peab väljastama südame- ja kõhu- ning peavalu- ja köharavimeid, sidematerjali, imikulutte ja piimapudeleid.

Ent sageli on valveapteegi töötajatel põhjust nuriseda inimeste põhjendamatute nõudmiste üle.

Näiteks laupäeval käivad paljud ravimeid uuendamas ja arstitäheta ostmas. Polikliinik sellel päeval ei tööta ja üheksast tunnist peaks piisama, et kõik reedel arstilt ravimiretsepti saanud inimesed jõuaksid selle apteeki tuua ja valmistatud rohud tööpäeva lõpuks ka ära viia. Millegipärast hakkab aga just pärast kella viit rahvast apteeki voorima. Vahel tuuakse iluduskreemi retsept, ja kui valve TÄNA seda ei tee, siis ... Meeskodanik leiab järsku, et tal on laupäevaõhtul habemeajamisvahendeid tarvis osta, teisel on vaja hambapastat, kolmandal salvi täide vastu. Kinost ja teatrist tulijad vajutavad kellanupule, et osta vitamiine.

10 aastat tagasi

Rakveres Vaala keskuses pääseb linnaametnike jutule

Eile algas pilootprojekt “Linnaametnik Sinu juures”, mis võimaldab Rakvere elanikel proovida asjaajamist linnaametnikega kaubanduskeskuses.

Eilsest järgmise nädala kolmapäevani saavad Rakvere elanikud esimest korda proovida linnavalitsusega asju ajada kaubanduskeskuses. See toimub Euroopa Komisjoni kaasrahastatud mobiilse ametniku projekti CIDRE Rakvere pilootprojekti “Linnavalitsus Sinu juures” raames.

Rakvere Vaala keskuses Maksimarketi kassade vastas loodi linnavalitsuse ajutine teeninduspunkt, kus enamasti töötab korraga kaks ametnikku.

Boksis on olemas vajalik mööbel ning ametnikud kasutavad asjaajamisel erilist varustust - nn mobiilset kontorit, mis võimaldab nii avaldusi registreerida kui ka näiteks dokumente välja trükkida ning vajalikku infot Internetist otsida.

Teeninduspunktis on võimalik teha näiteks elanikeregistri toiminguid, esitada avaldusi, taotleda raieluba ning küsida informatsiooni linna teenuste kohta. Mobiilne kontor on avatud kella 14–19.

Eile, kui Vaala keskuse boks oli esimest korda avatud ning rahvast teenindasid keskkonnainsener Jüri Eljas, ehitusspetsialist Tiia Rüütel ning abilinnapea Rannar Vassiljev, kella kahe paiku päeval linnakodanikest järjekorda ei tekkinud, see-eest leidis abivajaja oma küsimustele vastused. Linlasi teenindatakse esialgu jaanuari neljal tööpäeval.

Tagasi üles