Sisukord
Paberleht
Paberleht

Neidude vanemad polegi emakakaelavähi vastasest vaktsineerimisest vaimustuses

3 min lugemist
Vaktsineerimine. FOTO: Priit Simson / Postimees

Aasta alguses edastasid koolide meditsiiniõed 12–14-aastate neidude vanematele teate tüdrukute vaktsineerimise kohta inimese papilloomiviiruse vastu, mis võib põhjustada emakakaelavähki. Ehkki Eestis on tõppe haigestumus ja suremus Euroopa kõrgemaid, leidub vanemaid, kes on kaitsepookimisest keeldunud.

Tellijale Tellijale

Rakvere gümnaasiumi suure maja ja Rakvere põhikooli meditsiiniõde Vilja-Leena Kaasik-Runnel on 126 välja jagatud teatest tänaseks tagasi saanud enamuse. Arvestatava, 50-aastase töökogemusega meditsiiniõe poole pole täiendava info saamiseks pöördunud ükski lapsevanem. Ometi on oma tütarde vaktsineerimisest keeldunud lausa pooled lapsevanemad.

12-aastase tüdruku ema Anneli sõnas, et ta on üks nendest, kes on vaktsiini osas kahtleval seisukohal ega ole lõplikku otsust, kas last kaitsepookida, veel teinud. “Tegemist on uue vaktsiiniga, mis on kohustuslik olnud vaid mõned aastad. Välismaal on juhtumeid, kui on tekkinud vaktsineerimise tagajärjel haiguslikud nähud. Minu küsimus on, kas vaktsineerida on mõtet praegu või siis, kui laps hakkab elama suguelu,” küsis naine, kes ise on inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu vaktsineeritud.

29.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto