Rakvere kinkis kuulsad installingud naabritele

Palju laineid löönud ja vastakat meediakajastust saanud Rakvere jõuluinstallingud leiavad endale uue asukoha. Hetkel veel Keskväljakul kõrguv “rakett” rändab Rakvere valda.

FOTO: Marianne Loorents

Kunstnik Teet Suure välja mõeldud ja hulga kõneainet pakkunud jõuluinstallingud leiavad endale uue omaniku. Rakvere linna kahe viimase aasta taidekuused viiakse Haljala ja Rakvere valda.

Tellijale

Installatsioonid ära kinkida otsustanud Rakvere linn rõhutab linnapea Marko Tormi sõnul selle sammuga heanaaberlikke suhteid. “Mõlema omavalitsusega, nii Haljala kui ka Rakvere vallaga, on meil väga hea koostöö ning tegemist on ikkagi Eesti riigi juubeliaastaga. Loodame ja usume, et need pakuvad kohalikele elanikele palju rõõmu ja elamusi ning kuvand erilisest väge täis maakonnast saab veelgi laiema kandepinna,” lausus ta. Aasta tagasi kinkis Rakvere linn oma 2015. aasta jõuludeks püstitatud niinimetatud aknakuuse sõpruslinnale Lapuale Soomes.

Marko Torm lisas, et kinkimise kõrval on oluline ka vastuvõtja nõusolek, sest paratamatult kaasnevad säärase kingitusega kohustused, näiteks transport ja ülespanek.

Tagasi üles